„Chciałem wygrać te trzy starty” – wypowiedzi MOTORU Lublin z meczu #GORLUB

Fot. Tomasz Jocz
Fot. Tomasz Jocz

W pierwszym niedzielnym spotkaniu 2. kolejki PGE Ekstraligi MOJE BERMUDY STAL Gorzów pokonała MOTOR Lublin 52:38. Najskuteczniejszym zawodnikiem gospodarzy, był Bartosz Zmarzlik, który zdobył komplet 15 punktów. Po stronie gości najwięcej „oczek” zgromadził Mikkel Michelsen (10 w 6 biegach).

Pracowaliśmy razem ze sztabem nad ustawieniem na te spotkanie. Wybraliśmy takie ustawienie i czekamy na Dominika, aby odjechać mecz w pełnym zestawieniu. Przygotowaliśmy się do tego spotkania na ile zdrowie oraz pogoda nam na to pozwalały. Niestety sytuacja w drużynie była taka, że pierwsze spotkanie nie odbyło się, jedziemy dalej, koncentrujemy się na tym spotkaniu. Mam nadzieję, że chłopcy są dobrze przygotowani, a resztę zweryfikuje mecz – powiedział przed spotkaniem trener gości, Maciej Kuciapa na antenie nSport+.

 – Swój debiut oceniam dobrze. Dawno nie jechałem w Gorzowie, wiec było to dla mnie spore wyzwanie. Nie sugerowałem się notatkami z finału DMPJ z sezonu 2018. Było to dawno temu. Gdy zaczynałem były wtedy zupełnie inne silniki, ale mam lekcje z tamtych zawodów, które zaprocentowały teraz. Na próbie toru złapałem kąty, jest to krótki tor, ma ostre łuki, więc było to dla mnie bardzo pomocne. To było moje pierwsze poważne ściganie w tym sezonie – wyjaśnił debiutujący w PGE Ekstralidze Mateusz Cierniak.

– Nie wiem jak dopasować motor. Jestem pierwszy raz na tym torze. Nie wiem co zrobić, czuję jeszcze stres – ocenił na gorąco po wypadku w 5. biegu Mark Karion.

– Taki jest żużel, zostałem trafiony przez motocykl w głowę, boli mnie szyja. W tamtym sezonie Anders Thomsen był szybszy niż ja. Chciałem wygrać te trzy starty, jednak stało się inaczej. Chciałbym, także złożyć życzenia panu Tomaszowi Gollobowi. Wszystkiego najlepszego legendo, sto lat – opowiedział o swoim występie przed kamerą nSport+ Mikkel Michelsen.

 

Sebastian Czobot