„Chcemy też postawić kropkę nad „i”” — wypowiedzi MOJE BERMUDY STALI z meczu #GORZIE

Fot. Zuzanna Kloskowska

Wicemistrzowie Polski okazali się lepsi w 102. Derbach Ziemi Lubuskiej i wygrali z MARWIS.PL FALUBAZEM 48:42. Gorzowian do wygranej poprowadzili Bartosz Zmarzlik (14) i Szymon Woźniak (12+1).

O nastrojach przed meczem w drużynie wypowiadał się trener MOJE BERMUDY STALI GorzówStanisław Chomski. – Jest pełna koncentracja. To, że jesteśmy faworytem oczywiście przyjmujemy do wiadomości. Drużyna też zdaje sobie sprawę z tego miejsca, jednak zielonogórzanie z meczu na mecz jadą coraz lepiej. Oni nic nie muszą, tylko mogą. Będą szukali w każdych możliwych warunkach punktów. Uważam, że jest to zespół dobry. Na pewno miejsce w tabeli to jest raz i obrona tej pozycji to jest dwa. Dlatego przyjechali tu po to, żeby wygrać. Chcemy też postawić kropkę nad „i”, jeśli chodzi o walkę o play-off, bo zwycięstwo praktycznie dałoby nam ten komfort. Nie chcielibyśmy przegrać, rzecz jasna, takiego pojedynku derbowego. Ciśnienie jest mimo wszystko duże, bo to jednak są derby – wyjaśnił szkoleniowiec na antenie ELEVEN SPORTS.

Rafał Karczmarz ocenił swoją dyspozycję podczas zielonogórskich derbów. – Na pewno zdecydowanie brakuje mi startów, bo nie mogę wyjechać z tego startu. Ten pierwszy moment i dojazd jest dla mnie ciężki. Jeszcze dwa razy to czwarte pole miałem. Liczyłem na dojazd do usypanej nawierzchni i to pociągnąć, ale nie udało się, więc starałem się gonić cały czas po trasie wszystkich. Na pewno muszę popracować nad startami – powiedział zawodnik gospodarzy.

Aleksandra Szymaniak