CELLFAST WILKI Krosno zaprezentowane. Jason Doyle gwiazdą beniaminka PGE Ekstraligi

Fot. Jan Kwieciński

W czwartek wieczorem w krośnieńskim Regionalnym Centrum Kultur Pogranicza odbyła się widowiskowa prezentacja drużyny beniaminka PGE Ekstraligi, CELLFAST WILKÓW Krosno. Największym wzmocnieniem krośnieńskiej ekipy jest były mistrz świata, Australijczyk Jason Doyle.

Awansowaliśmy do PGE Ekstraligi, to coś niewyobrażalnego przez lata, krok po kroku dążyliśmy do tego celu i zbudowaliśmy zespół, który nie ma walczyć o utrzymanie, ale o play-off – mówił na początku imprezy prezes klubu Grzegorz Leśniak. Później niespełna tysięcznej widowni zaprezentowali się zawodnicy, którzy stanowić będą o sile drużyny prowadzonej przez Ireneusza Kwiecińskiego.

Szeregi zespołu zasilili wspomniany już Jason Doyle, który do Krosna przywędrował z FOGO UNII Leszno. Australijczyk w minionym sezonie uzyskał średnią biegopunktowa na poziomie 1.952, ale fani na podkarpaciu liczą, że w kolejnym roku ten wynik uda się zdecydowanie poprawić.

Drugim głośnym nazwiskiem w drużynie CELLFAST WILKÓW jest Krzysztof Kasprzak. Były reprezentant Polski, po dwóch sezonach spędzonych w Grudziądzu zdecydował się szukać nowych wyzwań na południu kraju. Podobnie jak Doyle, Kasprzak będzie chciał poprawić swoje wyniki z tego roku (średnia 1.641). Do kadry pierwszego zespołu, na pozycję U24 zakontraktowano wychowanka częstochowskiego ZIELONA-ENERGIA.COM WŁÓKNIARZA, Mateusza Świdnickiego. Młodzieżowy Indywidualny Mistrz Polski kończy wiek juniora i swoją karierę będzie kontynuował w zespole beniaminka.

Ponadto w składzie zespołu są tegoroczny lider Andzejs Lebedevs oraz Vaclav Milik. Trzyletni kontrakt zawarto z 16-letnim Szymonem Bańdurem, a z FOR NATURE SOLUTIONS APATORA Toruń do Krosna przyszedł także Denis Zieliński.

Rafał Martuszewski