CELLFAST WILKI Krosno bez szans z PLATINUM MOTOREM Lublin

Fot. Zuzanna Kloskowska

Opady deszczu w Lublinie sprawiły, że mecz odbył się z dwugodzinnym opóźnieniem. Tor po pracach nadawał się do jazdy, a plandeka kolejny raz okazała się zbawienna. PLATINUM MOTOR pewnie pokonał CELLFAST WILKI 56:34. Najlepszym zawodnikiem gospodarzy był Jarosław Hampel (14), a po stronie gości Jason Doyle (8+1). Mateusz Cierniak kolejny raz triumfował w głosowaniu Red Bull Juniorskie Asy, zdobywając 78,51%.

Pierwsza seria startów rozpoczęła się od triumfu Jarosława Hampela. W 2. biegu Szymon Bańdur próbował walczyć z Mateuszem Cierniakiem o pierwszą lokatę, lecz to zawodnik gospodarzy okazał się lepszy. Trzecia odsłona zmagań przy Alejach Zygmuntowskich to podwójne zwycięstwo podopiecznych Macieja Kuciapy.

PLATINUM MOTOR Lublin w drugiej serii startów wciąż powiększał swoją przewagę nad CELLFAST WILKMAI Krosno i jeszcze bardziej kontrolować mecz na swoim torze.

Fantastyczna akcja Cierniaka w 8. biegu, który na dystansie zyskał pozycję, pokonując Vaclava Milika i dowożąc tym samym z Bartoszem Zmarzlikiem kolejne podwójne zwycięstwo. Trzecia odsłona zmagań na lubelskim torze to pokaz sił aktualnych mistrzów Polski i mocniejszy odjazd swoim rywalom.

W 11. biegu, po kontakcie z Jarosławem Hampelem, na wyjściu z pierwszego łuku upadł Jason Doyle. Powtórka w pełnej obsadzie. W niej natomiast triumfował Polak. Po 12. wyścigu PLATINUM MOTOR zapewnił sobie zwycięstwo w całym spotkaniu. W 13. gonitwie Vaclav Milik rozdzielił parę gospodarzy i przekroczył linię mety na drugiej pozycji.

Biegi nominowane to zwycięstwo Krzysztofa Kasprzaka i Jarosława Hampela. Mistrzowie Polski wygrali ostatecznie różnicą 22 punktów.

Relacja z meczu w Lublinie TUTAJ

Paulina Wiśniewska