CASH BROKER Stal Gorzów w finale PGE Ekstraligi!

Fot. Marcin Szarejko
Fot. Marcin Szarejko

Znamy pierwszego finalistę PGE Ekstraligi! Po wygranej nad forBET Włókniarzem Częstochowa 51:39 (100:80 w dwumeczu), CASH BROKER Stal Gorzów awansowała do wielkiego finału. Najlepszym zawodnikiem spotkania okazał się Leon Madsen. Duńczyk zdobył 14 punktów i bonus.

Goście mecz rozpoczęli od zwycięstwa 4:2. Leon Madsen na ostatnich metrach wyprzedził Krzysztofa Kasprzaka i zdobył trzy punkty. Trzeci na linię mety przyjechał Tobiasz Musielak. Kolejne biegi to wygrane gorzowian, którzy systematycznie powiększali przewagę zarówno w spotkaniu na stadionie im. Edwarda Jancarza, jak i w dwumeczu.

W 10. biegu Martin Vaculik został wykluczony za spowodowanie niebezpiecznej sytuacji na torze. Tym samym została przerwana seria zwycięskich wyścigów Słowaka w półfinale (7 wygranych biegów z rzędu, licząc łącznie z meczem w Częstochowie).

Awans CASH BROKER Stali został przypieczętowany przed biegami nominowanymi. Para Krzysztof Kasprzak i Szymon Woźniak pokonała w 13. biegu Adriana Miedzińskiego oraz Fredrika Lindgrena 4:2, co spowodowało euforię kibiców w Gorzowie.

Zawodnikom forBET Włókniarza Częstochowa pozostaje mecz o brązowy medal z przegranym drugiej pary półfinałowej FOGO Unia LesznoBETARD Sparta Wrocław.

Kibice zdecydowali, że Rajderem Meczu został Bartosz Zmarzlik – 12 punktów w czterech startach.

Szczegóły tego meczu