Carlos Gennerich najlepszy w ORLEN Golden Boy Trophy!

24.06.2022 11:40

23 czerwca (czwartek) na gdańskim minitorze rozegrano Orlen Golden Boy Trophy. Zawody wygrał Carlos Gennerich i jego nazwisko znajdzie się na przechodnim trofeum. Podium uzupełniło dwóch Polaków, Maksymilian Pawełczak oraz Maksymilian Kostera.

Druga edycja turnieju o puchar Zenona Plecha zakończyła Speedway Camp, który od poniedziałku odbywał się na gdańskim minitorze. Specjalnymi gośćmi byli Indywidualny Mistrz  Świata z 1991 roku, Duńczyk, Jan Osvald Pedersen i legenda gdańskiego żużla, Brytyjczyk, Marvyn Cox, którzy w samych superlatywach wypowiadali się o turnieju. Carlos Gennerich poza jednym biegiem nie miał sobie równych i zwyciężył w całym turnieju. Jedynym pogromcą był Maks Pawełczak, który zajął drugie miejsce. Na najniższym stopniu podium stanął Maksymilian Kostera. W turnieju rywalizowało dziewięciu Polaków.