Bydgoszczanie nie dali szans APATOROWI Toruń

Fot. Łukasz Trzeszczkowski

ABRAMCZYK POLONIA Bydgoszcz na swoim stadionie bardzo pewnie pokonała, osłabionych brakiem Jacka Holdera, torunian. Gospodarze przez cały sparing kontrolowali jego rezultat i ostatecznie zwyciężyli aż 56:34.

APATOR Toruń jako jeden z pierwszych klubów PGE Ekstraligi zdecydował się na mecz kontrolny. Podopieczni Roberta Sawiny na swoim stadionie pokonali bydgoszczan 53:37, jednak dzień później nie mieli szans na terenie ABRAMCZYK POLONII w starciu rewanżowym. Miejscowi od początku mieli kontrolę nad wynikiem, a ich przewaga systematycznie rosła dzięki równej postawie całej drużyny.

W składzie gospodarzy pojawili się Matej Zagar oraz Daniel Jeleniewski, a tym razem braki były po stronie APATORA – zabrakło Jacka Holdera. Wspomniany Zagar w trzech wyścigach zdobył 8 punktów i był wyróżniającą się postacią, choć lepszymi dorobkami mogli pochwalić się m.in. Oleg Mihailovs czy Adrian Miedziński, którzy częściej pojawiali się na torze. W zespole z Torunia komplet 9 punktów wywalczył Patryk Dudek. Tyle samo punktów w czterech występach wywalczył Robert Lambert.

Wyniki (za speedwaynews.pl):

ABRAMCZYK POLONIA Bydgoszcz – 56

9. Matej Zagar – 8
10. Oleg Mihailovs – 8+4
11. Adrian Miedziński – 10+1
12. Daniel Jeleniewski – 7+1
13. Kenneth Bjerre – 10
14. Wiktor Przyjemski – 8+1
15. Przemysław Konieczny – 5+1
16. Bartosz Głogowski – 0

APATOR Toruń – 34

1. Robert Lambert – 9
2. Denis Zieliński – 4
3. Krzysztof Lewandowski – 2
4. Paweł Przedpełski – 5
5. Patryk Dudek – 9
6. Karol Żupiński – 5
7. Mateusz Affelt – 0