Bonus dla zespołów z Lublina i Częstochowy? Zapowiedź piątkowych meczów PGE Ekstraligi

Fot. Patryk Kowalski

Potyczki w Lublinie i Grudziądzu rozpoczną zmagania w ramach 9. rundy PGE Ekstraligi. Na pierwszy ogień kibice dostaną przystawkę w postaci rywalizacji lidera z ostatnią drużyną. Daniem głównym będzie pojedynek sąsiadujących ze sobą w tabeli ekip z Grudziądza i Częstochowy. Transmisja LIVE w ELEVEN SPORTS 1 i CANAL+ Online.

Ekipa MOTORU Lublin idzie w tym roku jak burza, niestrudzenie zapisując w ligowej tabeli kolejne zwycięstwa i punkty bonusowe. Drużyna prowadzona przez Macieja Kuciapę i Jacka Ziółkowskiego nie zaznała jeszcze goryczy porażki. Do Lublina przyjeżdża ostatnia w tabeli ekipa ARGED MALESA Ostrów Wielkopolski, która przegrała wszystkie dotychczasowe mecze sezonu 2022. Co gorsza, goście przystąpią do tego meczu osłabieni brakiem Matiasa Nielsena, który uczestniczył w karambolu podczas jubileuszowego turnieju Taia Woffindena we Wrocławiu. U młodego Duńczyka zdiagnozowano wstrząśnienie mózgu oraz złamanie 2 kręgów, co oznacza konieczność przerwy w startach na około 6 tygodni.

Niewykluczone, że z absencją będą się musieli również zmagać gospodarze. W awizowanym składzie znajduje się co prawda Mikkel Michelsen, jednak jego występ stoi pod znakiem zapytania po urazie kolana jakiego doznał w meczu ligi duńskiej. Potencjalna nieobecność Michelsena nie powinna być jednak problemem dla srebrnych medalistów z sezonu 2021, którzy na wyjeździe wygrali różnicą 20 punktów.

17.06, godz. 18:00 MOTOR Lublin – ARGED MALESA Ostrów Wlkp. (1. mecz 55:35)
LIVE w ELEVEN SPORTS 1/CANAL+ Online (studio od 17:30)

Studio: Joanna Cedrych, Adrian Gomólski
Komentarz: Marcin Musiał, Marcin Kuźbicki
Reporter: Tomasz Lorek

Sędzia: Krzysztof Meyze
Komisarz toru: Tomasz Walczak

O ile z dużą dozą prawdopodobieństwa można mówić, że w Lublinie zwyciężą gospodarze, o tyle z podobną pewnością można założyć, że bonus w drugim piątkowym meczu powędruje na konto gości z Częstochowy. Naprzeciw siebie staną drużyny, które zajmują pozycje numer 4 i 5 w tabeli PGE Ekstraligi.

Częstochowianie mają dwa punkty przewagi nad grudziądzanami. Teoretycznie zatem grudziądzanie mają szansę na „przeskoczenie” ekipy Lecha Kędziory. W praktyce jednak, aby tak się stało, musieliby pokonać częstochowian różnicą 42 punktów. 20 maja grudziądzanie wyjechali spod Jasnej Góry ze skromnym dorobkiem 25 punktów.

W ostatnich trzech latach gospodarze nie pozwalali co prawda częstochowianom na zwycięstwa na stadionie przy ulicy Hallera. Nie oznacza to jednak, że goście nie radzili sobie na grudziądzkim owalu. W 2019 przegrali 4 punktami, w 2020 zremisowali, a w 2021 zdobyli 42 punkty. Utrzymanie takiej postawy pozwoli gościom co najmniej na zapisanie w ligowej tabeli punktu bonusowego i utrzymanie przewagi nad drużyną ZOOLESZCZ GKM-u Grudziądz.

17.06, godz. 20:30 ZOOLESZCZ GKM Grudziądz – ZIELONA-ENERGIA.COM WŁÓKNIARZ Częstochowa (1. mecz 25:65)
LIVE w ELEVEN SPORTS 1/CANAL+ Online (studio od 19:45)

Studio: Anita Mazur, Krystian Plech
Komentarz: Michał Korościel, Tobiasz Musielak
Reporter: Maciej Markowski

Sędzia: Piotr Lis
Komisarz toru: Paweł Stangret

Tomasz Kania