Boll Warsaw FIM Speedway Grand Prix of Poland w sobotę tylko w CANAL+

Fot. Zuzanna Kloskowska
Fot. Zuzanna Kloskowska

Zawody Boll Warsaw FIM Speedway Grand Prix of Poland rozpoczną nowy sezon indywidualnych mistrzostw świata na żużlu. Transmisja z PGE Narodowego w CANAL+ w sobotę 18 maja od godziny 18. W piątek CANAL+ SPORT oraz nSport+ pokażą na żywo kwalifikacje. Rywalizacja o żużlowe mistrzostwo świata zapowiada się w tym sezonie niezwykle ciekawie.

Tytułu broni Tai Woffinden, który w ubiegłym roku wyprzedził w walce o tytuł Bartosza Zmarzlika. Choć był to dla Polaka wielki sukces, nie ukrywa on, że w tym sezonie chciałby powalczyć o mistrzostwo. Oprócz Zmarzlika prawo startu w tegorocznym cyklu FIM Speedway Grand Prix mają Janusz Kołodziej, Patryk Dudek i Maciej Janowski. Przechodnią dziką kartę uprawniającą do startu w Grand Prix Polski otrzymał Bartosz Smektała, a rezerwowymi w Warszawie będą Dominik Kubera i Rafał Karczmarz.

Obszerną zapowiedź sobotnich zawodów będzie można zobaczyć w czwartkowym magazynie Speedway+ (22:00, nSport+), w którym znajdzie się wiele materiałów poświęconych Grand Prix Polski. Program poprowadzi Karolina Mikołajczyk. Na nie lada gratkę mogą liczyć fani speedwaya w piątek. CANAL+ SPORT oraz nSport+ przeprowadzą transmisje z kwalifikacji (18:45-20:30). Są one bardzo istotne, bo zwycięzca będzie miał prawo wyboru numeru startowego do sobotnich zawodów. W piątek w studiu pojawią się Marcin Majewski, Tomasz Dryła i Mirosław Jabłoński, a reporterem będzie Łukasz Benz.

W dniu zawodów specjalne studio prosto z PGE Narodowego rozpocznie się w CANAL+ o godzinie 18. Gospodarzem studia będzie Marcin Majewski, a wśród gości znajdą się między innymi Tomasz Gollob i Szymon Woźniak. Reporterami będą Michał Łopaciński i Łukasz Benz, a wywiady z gośćmi VIP przeprowadzi Iwona Niedźwiedź. Start Boll Warsaw FIM Speedway Grand Prix of Poland zaplanowano na godzinę 19. Zawody będą komentować w CANAL+ Tomasz Dryła i Mirosław Jabłoński. Nie zabraknie również studia analiz, w którym poszczególne biegi omówią Gabriel Waliszko i Tomasz Bajerski.

Boll Warsaw FIM Speedway Grand Prix of Poland realizowane będzie przy udziale 11 kamer, które rozmieszczone będą na całym PGE Narodowym. Dzięki temu widzowie będą mieli okazję śledzić zmagania najlepszych zawodników świata i poczuć się jak na stadionie.

Jeśli ktoś nie będzie mógł oglądać zawodów na żywo, w kolejnych dniach w kanałach sportowych nc+ pojawią się powtórki: w niedzielę 19 maja o godzinie 12:00 w CANAL+ SPORT, w poniedziałek 20 maja o godzinie 16:30 w CANAL+ SPORT 2 oraz w piątek 24 maja o godzinie 20:30 w CANAL+ SPORT 2.