Bocar Włókniarz Częstochowa ze złotym medalem (podsumowanie DMPJ)

Fot. Patryk Kowalski

Miniony sezon niósł ze sobą emocje także w rozgrywkach młodzieżowych. Wiele ciekawych zdarzeń można było zobaczyć podczas walki zawodników w Drużynowych Mistrzostwach Polski Juniorów. Ostatecznie najlepsi okazali się fenomenalni młodzieżowcy Bocar Włókniarza Częstochowa.

Do fazy zasadniczej Drużynowych Mistrzostw Polski Juniorów przystąpiło pięć grup (A, B, C, D, E), co dało łącznie aż 21 zespołów, które walczyły o awans do ćwierćfinałów. Po fazie zasadniczej z turniejem pożegnały się drużyny z Łodzi, Opola, Poznania, Krosna i Gdańska. W wielkim finale na torze w Częstochowie spotkały się ekipy z Daugavpils, Ostrowa, Lublina i miejscowego klubu.

Przez cały turniej najlepiej prezentowali się młodzieżowcy Bocar Włókniarza. Najwięcej punktów dla drużyny spod Jasnej Góry zdobywali Jakub Miśkowiak i Mateusz Świdnicki. Świetnie przez cały sezon jechała także ekipa Motoru Lublin, która w finale miała wielkiego pecha, bowiem w groźnym wypadku ucierpiał Wiktor Lampart, co sprawiło, że z lublinian zostali tylko Mateusz Cierniak i Jan Młynarski. Drużynę z Lublina wspomagał wtedy także Wiktor Przyjemski, na co dzień zawodnik Abramczyk Polonii Bydgoszcz, który w finale do dorobku zespołu dołożył 8 „oczek”.

Brązowy krążek powędrował w ręce zawodników Arged Malesy Ostrów. W składzie drużyny z Ostrowa w wielkim finale pojechali Jakub Krawczyk, Jakub Poczta, Sebastian Szostak i „gość” z Łodzi – Mateusz Dul, który po upadku z Wiktorem Lampartem także był niezdolny do dalszej jazdy. O podium Drużynowych Mistrzostw Polski otarła się ekipa Lokomotivu Jaunia Daugavpils, której barw bronili Daniils Kolodinskis, Francis Gusts, Artiom Juhno i Ernest Matjuszonok.

Wyniki finału Drużynowych Mistrzostw Polski Juniorów:

  1. Bocar Włókniarz Częstochowa
  2. Motor Lublin
  3. Arged Malesa Ostrów
  4. Lokomotiv Jauniba Daugavpils

 

Wiktoria Sztuka