Bilety na PGE IMME im. Zenona Plecha już w sprzedaży

18 czerwca o godzinie 19.30 rozpocznie się ósma edycja PGE Indywidualnych Międzynarodowych Mistrzostw Ekstraligi. Bilety są już dostępne.

Zawody po raz pierwszy upamiętnią imię legendy polskiego speedwaya Zenona Plecha, który odszedł od nas w ubiegłym roku. Najlepsi zawodnicy najlepszej żużlowej ligi świata po raz drugi z rzędu staną do walki o tytuł na MotoArenie im. Mariana Rosego w Toruniu. Rozpoczęła się już sprzedaż biletów na to wydarzenie. Wejściówki można kupować online na stronie internetowej bilety.speedwayevents.pl oraz w serwisie ebilet.pl, a także w wybranych punktach stacjonarnych na terenie całego kraju.

W ubiegłym roku na toruńskim obiekcie zwyciężył Bartosz Zmarzlik (MOJE BERMUDY STAL Gorzów). Był to jego drugi z rzędu triumf w PGE IMME, po sukcesie przed dwoma laty w Gdańsku. Dwukrotnego mistrza świata nie powinno zabraknąć w tegorocznej stawce uczestników, której ostateczny skład zostanie ustalony na podstawie średnich biegopunktowych po 7. rundzie rozgrywek PGE Ekstraligi.

 

W zawodach weźmie udział 14 najlepszych zawodników w tej klasyfikacji oraz 1 krajowy młodzieżowiec z najwyższej pozycji w klasyfikacji wedle sumy punktów meczowych i bonusowych zdobytych w biegach numer dwa (biegi młodzieżowe) meczów PGE Ekstraligi w rundach 1-7. Stawkę tradycyjnie uzupełni żużlowiec, który otrzyma tzw. dziką kartę oraz dwóch zawodników rezerwowych.

Rozpoczęła się już sprzedaż biletów na te niezwykle atrakcyjne zawody. W wejściówki można zaopatrywać się online na stronie internetowej bilety.speedwayevents.pl lub w serwisie ebilet.pl.

Cennik (nie obowiązuje numeracja miejsc):

  • Trybuna Czerwona (w sprzedaży wyłącznie sektory S0, S3, S4, S5, S6, S7 i L2) – 100 zł
  • Trybuna Niebieska – 40 zł normalny, 30 zł ulgowy (dzieci i młodzież w wieku 8-18 lat; emeryci i renciści), 5 zł (dzieci w wieku 0-7 lat)
  • Trybuna Zielona – 30 zł normalny, 20 zł ulgowy (dzieci i młodzież w wieku 8-18 lat; emeryci i renciści), 5 zł (dzieci w wieku 0-7 lat)

Sprzedaż wejściówek prowadzona też będzie w wybranych punktach stacjonarnych na terenie całego kraju. Ich lista – TUTAJ.

Organizator przygotował też pulę bezpłatnych wejściówek dla kibiców niepełnosprawnych. Chętne osoby prosimy o zgłoszenia – do 10 czerwca – pod adresem mailowym: [email protected], wpisując w temacie wiadomości „Bilet PGE IMME”. Warunkiem otrzymania bezpłatnej wejściówki będzie wysłanie kopii dokumentu, świadczącego o znacznym stopniu niepełnosprawności. Bezpłatny wstęp należy się zarówno osobie niepełnosprawnej jak i jej opiekunowi.

Zawody odbędą się wedle obowiązujących przepisów regulaminu sanitarnego. Zgodnie z aktualnym rozporządzeniem Rady Ministrów, dla kibiców będzie udostępnione co czwarte miejsce w rzędach naprzemiennie. Obowiązuje zachowanie odległości 1,5 m. Patronat honorowy nad imprezą objął europoseł Ryszard Czarnecki.