Bez hamulców dla Golloba na PGE Narodowym

Boll Warsaw FIM Speedway Grand Prix of Poland to nie tylko sportowe emocje. Wielkie ściganie w stolicy było też okazją do pomocy dla Tomasza Golloba. Fundacja DW#43 i kibice czarnego sportu – jak zwykle – nie zawiedli. Wolontariusze z puszkami DW#43 byli widoczni, kibice przekazali też swoje dowody pamięci o Mistrzu Świata – wpisując się na specjalnej tablicy z życzeniami dla niego

DW#43 to fundacja wpierająca kontuzjowanych żużlowców. Jej historia rozpoczęła się w 2015 roku po wypadku Darcy’ego Warda, w wyniku którego stwierdzono u niego przerwanie rdzenia kręgowego. Ward większość swojej żużlowej kariery spędził w Toruniu, i to właśnie toruńscy fani po tragicznej nowinie nie czekali długo. Jako komitet społeczny „GetWellDarcy”, który później stał się Fundacją DW#43, rozpoczęli sprzedaż fioletowych koszulek z charakterystycznym logiem DW#43 i zbiórkę funduszy na leczenie i rehabilitację sparaliżowanego Australijczyka. Fundacja działa do dziś i ze swoją akcją #PomocBezHamulców wspiera kolejnych kontuzjowanych zawodników. Wolontariusze od 2015 roku kwestują na wielu stadionach w Polsce, a także Europie. „Fioletowa Armia”, bo tak też o sobie mówią, często prowadzi nie tylko zbiórki pieniędzy, ale również sprzedaż gadżetów przed zawodami w specjalnym namiocie z logiem fundacji. Oprócz akcji na stadionach prowadzona jest sprzedaż internetowa na stronie www.dw43.pl.

23 kwietnia 2017 roku żużlowe środowisko żużlowe straciło mistrza. Po wypadku w Chełmnie, Tomasz Gollob walczy o powrót do zdrowia. Polski mistrz przechodzi przez intensywną rehabilitację, był też na terapii w Chinach. Co ważne, legenda żużla nie jest sama. Oprócz najbliższych, Golloba wspierają także kibice – życzeniami, słowem, ale i datkami. Podczas Boll Warsaw FIM Speedway Grand Prix of Poland znów nie zawiedli.

#MistrzJestJeden Wasze wpisy dla Tomasza Golloba.

A post shared by PGE Ekstraliga (@speedwayekstraliga) on

Niedziela, godzina 15, Warszawa, PGE Narodowy. Piękne słońce, bezchmurne niebo, tłumy wokół areny zmagań najlepszych żużlowców świata. Wśród ludzi jest jednak grupa, która się wyróżnia – fioletowe koszulki z napisem „DW#43” łatwo rzucają się w oczy. Na twarzach uśmiech, a w dłoniach puszki. Spacerują. W szczytnym celu.

Podczas sobotniego Speedway Grand Prix fundacja przeprowadziła zbiórkę dla Tomasza Golloba. W Warszawie zjawiło się 46 wolontariuszy fundacji DW#43. Tym razem „Fioletowej Armii” nie tworzyli tylko wolontariusze z Torunia. W jej szeregach z pomocą zjawili się również wolontariusze między innymi: z Warszawy, Bydgoszczy, a także Lublina! Przed PGE Narodowym znajdowało się stoisko, na którym zakupić można było fundacyjne gadżety. W sprzedaży pojawiły się słynne fioletowe koszulki oraz długopisy i opaski. Można było także przekazać swoje słowa wsparcia na specjalnej tablicy oraz podziwiać wystawę zdjęć. W miasteczku kibica odbywała się zbiórka pieniędzy prowadzona przez wolontariuszy. Cały dochód ze sprzedaży gadżetów oraz zbiórki przekazany został na dalsze leczenie legendy czarnego sportu.

Julia Lewandowska
Mateusz Dziopa
Fot. Marcin Karczewski