BETARD Sparta z tarczą wyjeżdża z Zielonej Góry!

Fot. Wojciech Tarchalski
Fot. Wojciech Tarchalski

Wrocławianie pokonali STELMET Falubaz 46:44 i dzięki temu zdobywają trzy punkty do tabeli PGE Ekstraligi oraz gwarantują sobie przynajmniej 2. miejsce po rundzie zasadniczej. Rajderem Meczu został Przemysław Liszka, który świetnie zaprezentował na zielonogórskim torze (7+1) Mecz obejrzało 13 000 widzów.

Taki wynik powoduje, że w ostatniej kolejce rundy zasadniczej mecz we Wrocławiu między BETARD Spartą a FOGO Unią Leszno będzie spotkaniem o pozycję lidera przed fazą finałową PGE Ekstraligi.

Liderami gospodarzy byli Patryk Dudek (14 w sześciu startach) i Martin Vaculik (12+3 w sześciu startach). Z kolei w zespole gości po 10 punktów zdobyli Maciej Janowski i Tai Woffinden. Polak dodatkowo dorzucił dwa bonusy.

Widać po wyniku, ze było wyrównane spotkanie. Byliśmy do końca skoncentrowani. Ostatni bieg to już ciśnienie nas zeszło i chcieliśmy sprawdzić coś pod kątem play-off – zaznaczył Maciej Janowski na antenie nSport+.

To zasłona dymna przed play-off (śmiech). Celem był awans i mamy go. Trzeba wygrać kolejne mecze, żeby walczyć o złoto. Trzeba wyciągnąć wnioski także z tego spotkania – powiedział Patryk Dudek.

Więcej o meczu TUTAJ