BETARD SPARTA Wrocław triumfowała we Wrocławiu. Komplet Woffindena

Fot. Ewelina Włoch-Wrońska

Podopieczni Dariusza Śledzia jeszcze przed biegami nominowanymi zapewnili sobie zwycięstwo. BETARD SPARTĘ Wrocław do wygranej poprowadził Tai Woffinden, który po małym kryzysie powrócił na właściwe tory. ARGED MALESA Ostrów Wlkp. długo się broniła, lecz po utracie Grzegorza Walaska, drużyna musiała uznać wyższość gospodarzy.

Gospodarze dobrze weszli w spotkanie. Tai Woffinden pewnie pomknął po pierwsze zwycięstwo w tym meczu. Daniel Bewley musiał się trochę bardziej pomęczyć, lecz finalnie dowiózł do mety cenny punkt, co pozwoliło zawodnikom Dariusza Śledzia dowieść biegowe zwycięstwo. Maciej Janowski w biegu trzecim nieustannie odpierał ataki Chrisa Holdera. Gleb Chugunov przekroczył linię mety jako trzeci, wyprzedzając Tomasza Gapińskiego.

Druga seria startów rozpoczęła się od podwójnego zwycięstwa gospodarzy. Tai Woffinden rozpędzony po szerokiej minął swoich rywali i wysunął się na prowadzenie. Na ostatnich metrach dołączył do niego Gleb Chugunov dowożąc dwa punkty. W szóstej odsłonie spotkanie mocny cios ze strony ekipy Mariusza Staszewskiego. Para Oliver Berntzon i Tomasz Gapiński po fenomenalnym starcie szybko zamknęli swoich rywali na pierwszym łuku. To pozwoliło przejezdnym na objęcie podwójnego prowadzenia.

Niebezpieczna sytuacja na otwarcie trzeciej serii startów. Na tor upadli Michał Curzytek i Grzegorz Walasek. Zawodnik BETARD SPARTY Wrocław wstał z toru o własnych siłach. 45-latek opuścił stadion w karetce, gdzie udał się na szczegółowe badania. Żużlowiec ARGED MALESA Ostrowa Wielkopolskiego nie był zdolny do kontynuowania jazdy w tym spotkaniu.

Ostrowianie w 11. wyścigu wysunęli mocny cios w stronę wrocławian, wygrywając podwójnie za sprawą Chrisa Holdera i Olivera Berntzona. Chwilę później odegrali się gospodarze odbierając to, co stracili.

Biegi nominowane to właściwie czysta formalność. Show w wykonaniu Spartan w 14. odsłonie spotkania, w której wygrali podwójnie. Natomiast ostatni wyścig należał do Taia Woffindena. Maciej Janowski został pokonany na ostatnich metrach przez Oliviera Berntzona, który w meczu przeciwko wrocławianom pojechał swoje najlepsze zawody w PGE Ekstralidze.

Pełna relacja TUTAJ

Paulina Wiśniewska