BETARD Sparta ściągnęła gwiazdę – Artem Laguta we Wrocławiu!

Fot. Marcin Karczewski
Fot. Marcin Karczewski

Brązowi medaliści PGE Ekstraligi 2020 mają nowego zawodnika. Do zespołu dołączył jeden z najlepszych zawodników ubiegłego sezonu, Artem Laguta. Rosjanin w ostatnich latach reprezentował zespół z Grudziądza.

– Artem to kompletny zawodnik, uznana i klasowa żużlowa marka. Do tego chyba nie muszę nikogo przekonywać. Jestem pewien, że Artem bardzo szybko zaaklimatyzuje się we Wrocławiu, w nowym klubie i nowym miejscu. Większość zawodników z naszej drużyny zna bardzo dobrze. Na Stadionie Olimpijskim też czuje się świetnie. Potwierdzał to w meczach ligowych, czy podczas FIM Speedway Grand Prix i Speedway of Nations. Cieszę się, że do nas dołączył. Myślę, że szybko skradnie serca naszych kibiców, a z Betard Spartą będzie osiągał największe sukcesy drużynowe i zrealizuje swoje sportowe cele – mówi Andrzej Rusko, prezes BETARD Sparty Wrocław.

– Bardzo się cieszę, że doszedłem do porozumienia z wrocławskim klubem. Myślę, że to najlepsze miejsce na rozwój mojej kariery. W BETARD Sparcie są wartościowi zawodnicy, których cenię i szanuję, a klub jest bardzo profesjonalnie zarządzany. To wszystko przekłada się na osiągane tutaj wyniki sportowe. Nie ukrywam że lubię też wrocławski tor. Uważam, że jest jednym z najlepszych, na jakich się ścigałem. To co teraz przede mną traktuję jako ciekawe doświadczenie i nowe sportowe wyzwanie. Wspólnie z drużyną mamy jasny cel, czyli walkę o mistrzostwo Polski – mówił Artem Laguta. – Wrocław ma fantastycznych kibiców. Zrobię wszystko, by fani na Stadionie Olimpijskim mieli jak najwięcej satysfakcji z moich występów w barwach BETARD Sparty Wrocław – dodał.

Laguta w parze z Emilem Sayfutdinovem trzykrotnie z rzędu wygrywał zmagania w Speedway of Nations. W sezonie 2020 miał drugą najwyższą średnią punktową w najlepszej żużlowej lidze świata (2,479).

W ubiegłym sezonie wygrał jedyny jak dotąd turniej Grand Prix. Miało to miejsce we Wrocławiu, podczas inauguracji zmagań o indywidualne mistrzostwo świata. To tutaj świętował jeden z trzech triumfów w Speedway of Nations. Z kolei w meczach ligowych po modernizacji może się pochwalić rewelacyjną średnią biegową blisko 2,500.

3…2…1…

3…2…1…

Posted by WTS Sparta Wrocław on Thursday, November 5, 2020