Beniaminek przygotowuje się do PGE Ekstraligi 2023. „Nie ma zagrożenia, żebyśmy nie pojechali”

W poniedziałek prezes Grzegorz Leśniak, wiceprezes Robert Węgrzyn i Michał Finfa, menedżer krośnieńskiego klubu spotkali się w Warszawie z Wojciechem Stępniewskim, prezesem Zarządu PGE Ekstraligi, Ryszardem Kowalskim, wiceprezesem oraz Piotrem Otrembą, dyrektorem marketingu PGE Ekstraligi. Spotkanie odbyło się na zaproszenie PGE Ekstraligi.

Rozmawialiśmy o umowie między Ekstraligą i naszym klubem, którą mam podpisać. Informacje, które na temat planowanych inwestycji na krośnieńskim stadionie mających na celu dostosowanie obiektu do wymagań startu naszej drużyny w Ekstralidze, spotkały się bardzo pozytywną reakcją naszych rozmówców. Na żadną taryfę ulgową jednak liczyć nie możemy i wszystkie potrzebne inwestycje do 10-15 marca, kiedy zostanie przeprowadzona przez przedstawicieli PGE Ekstraligi weryfikacja muszą zostać zrealizowane – poinformował prezes CELLFAST WILKI Krosno, Grzegorz Leśniak.

Na wypadek, gdyby nie udało się wszystkich wymaganych inwestycji przeprowadzić, będziemy musieli wskazać stadion zastępczy. Jesteśmy jednak dobrej myśli i wierzymy, że ten wyścig z czasem dobrze się dla krośnieńskiego żużla zakończy. Stadion jest obiektem wysłużonym, przez wiele lat nic się na nim nie działo, dlatego sporo teraz trzeba zrobić – stwierdził prezes beniaminka PGE Ekstraligi w sezonie 2023.

Hitów transferowych jeszcze nie ma. Zespół trzeba wzmocnić. Rozmawiamy. Trzeba uzbroić się w cierpliwość – dodał szef klubu z Krosna.

W sobotę 15 października o godzinie 14 na krośnieńskim stadionie planowany jest zaległy Puchar MACEC.

Źródło: nowiny24.pl