Będzie cud w Rybniku czy Wrocław pewnie wjedzie do fazy finałowej? – zapowiedź #RYBWRO

Fot. Wojciech Tarchalski
Fot. Wojciech Tarchalski

Do zakończenia rundy zasadniczej w PGE Ekstraligi został już tylko jeden mecz. W fazie finałowej najlepszej żużlowej ligi świata są już FOGO Unia Leszno, MOJE BERMUDY Stal Gorzów i RM SOLAR Falubaz Zielona Góra. Dla kogo ostatnie wolne miejsce w walce o medale?

Sprawa jest bardzo prosto, bo jeżeli w poniedziałek BETARD Sparta Wrocław wygra na wyjeździe z PGG ROW Rybnik i zainkasuje punkt bonusowy (w pierwszym meczu było 63:27), to wskoczy na trzecie miejsce i w półfinale pojedzie z MOJE BERMUDY Stal Gorzów, a RM SOLAR Falubaz Zielona Góra zmierzy się z FOGO Unią Leszno. Czy pogodzony ze spadkiem PGG ROW Rybnik będzie stać na mega niespodziankę i wydarzy się cud, który wyeliminuje z walki o medale wrocławian?

W drużynie z Wrocławia pod „3” znalazł się Bartosz Curzytek. Tu należy się spodziewać, że w jego miejsce wystąpi któryś z „gości” – Chris Holder bądź Oliver Berntzon. Na pożegnanie z PGE Ekstraligą trener Lech Kędziora postanowił przestawić Roberta Lamberta z „rezerwowego” pod „13”.

14.09, godz. 20:30 PGG ROW Rybnik – BETARD Sparta Wrocław (pierwszy mecz 27:63)
LIVE ELEVEN SPORTS 1 (studio od 20:00)
Studio:Marcelina Rutkowska, Kamil Cieślar
Komentarz:Michał Korościel, Marcin Kuźbicki

Sędzia: Michał Sasień , Komisarz toru: Maciej Głód

Relację ze spotkania będzie można śledzić w oficjalnej aplikacji mobilnej PGE Ekstraligi, która będzie wzbogacona multimediami zza kulis spotkania. Dzięki aplikacji wybierasz razem z innymi kibicami najlepszego zawodnika – Rajdera Meczu.

W aplikacji zapraszamy również do #TyperPGEE. Od tego sezonu relacja w aplikacji została wzbogacona o statystyczne ciekawostki. Podczas tegorocznych zmagań będzie można włączyć się także do nowej zabawy „Komu kibicujesz?” i pokazać swoje zaangażowanie w ramach dopingu dla konkretnej drużyny. Atrakcja ta rozpocznie się w momencie startu każdego meczu PGE Ekstraligi, a zakończy po ostatnim biegu.

Blisko 30.000 wirtualnych drużyn zostało zgłoszonych do gry Eliga Manager. Nie masz jeszcze swojej drużyny? Do wzięcia udziału w zabawie wystarczy posiadać aplikację PGE Ekstraligi, która dostępna jest w Google Play oraz App Store.

 

Piotr Kaczmarek