Bartosz Zmarzlik zwycięzcą Plebiscytu WP SportoweFakty na Żużlowca Roku 2021

Fot. Maciej Stanik

W Plebiscycie WP SportoweFakty, Bartosz Zmarzlik triumfował bezapelacyjnie i po raz drugi odebrał statuetkę dla Żużlowca Roku. Tym razem za sezon 2021. Drugie miejsce zajął Dominik Kubera, a trzeci był Maciej Janowski.

Bartosz Zmarzlik do końca rywalizacji w Grand Prix walczył o trzeci z rzędu tytuł Indywidualnego Mistrza Świata. Skończyło się na srebrnym medalu, bo w tym roku Artem Laguta był minimalnie lepszy od Polaka.

W Plebiscycie WP SportoweFakty decydowały nie punkty zdobyte na torze, a głosy czytelników. Podobnie jak przed rokiem, Zmarzlik wygrał ze sporą przewagą nad pozostałymi nominowanymi żużlowcami. Na drugim miejscu uplasował się niespodziewanie Dominik Kubera, a na trzecim Maciej Janowski. Dopiero czwarty był mistrz świata, Artem Laguta.

Powiem zupełnie szczerze, że kiedy odebrałem od was telefon z informacją o zwycięstwie, byłem naprawdę mile zaskoczony. Od razu dziękuję wszystkim osobom, które oddały na mnie głos i przyczyniły się do tego, że mogę znowu w tym roku odebrać tę nagrodę. Wielkie podziękowania należą się także mojemu teamowi całej rodzinie i wszystkim sponsorom. Cieszę się, że wygrałem po raz drugi z rzędu, bo z doświadczenia wiem, że trudno powtórzyć pewne sukcesy i zwyciężać seryjnie. Tym bardziej doceniam to, że w oczach kibiców byłem numerem jeden – powiedział tuż po odebraniu nagrody Bartosz Zmarzlik w rozmowie dla WP SportoweFakty.

Żużlowiec MOJE BERMUDY STALI Gorzów w sezonie 2021 został po raz pierwszy w karierze Indywidualnym Mistrzem Polski, zdobył srebrne medale IMŚ oraz Speedway of Nations. Ze swoją drużyną wywalczył brązowy medal DMP, a w PGE Indywidualnych Międzynarodowych Mistrzostwach Ekstraligi był trzeci. Okazał się także najlepszym żużlowcem PGE Ekstraligi pod względem średniej biegowej.

Wyniki Plebiscytu WP SportoweFakty:

1. Bartosz Zmarzlik (MOJE BERMUDY STAL Gorzów)
2. Dominik Kubera (MOTOR Lublin)
3. Maciej Janowski (BETARD SPARTA Wrocław)
4. Artiom Łaguta (BETARD SPARTA Wrocław)
5. Jakub Miśkowiak (ELTROX WŁÓKNIARZ Częstochowa)
6. Robert Lambert (EWINNER APATOR Toruń)
7. Mikkel Michelsen (MOTOR Lublin)
8. Janusz Kołodziej (FOGO UNIA Leszno)
9. Jason Doyle (FOGO UNIA Leszno)
10. Martin Vaculik (MOJE BERMUDY STAL Gorzów)