Bartosz Zmarzlik wicemistrzem Świata! Janowski czwarty

06.10.2018 21:33

Po emocjonującym zwieńczeniu cyklu FIM Speedway Grand Prix w Toruniu, mamy srebrny medal mistrzostw Świata! Bartosz Zmarzlik zajął drugie miejsce w klasyfikacji generalnej, a lepszy od niego był Brytyjczyk Tai Woffinden, dla którego jest to trzeci tytuł Indywidualnego Mistrza Świata w karierze. Brązowy medal zdobył Fredrik Lindgren, a drugi z Polaków, Maciej Janowski, zakończył sezon na czwartej pozycji.

Walka o złoto GP rozstrzygnęła się w ostatniej rundzie na MotoArenie. Strata Bartosza Zmarzlika (10 punktów) do Woffindena zaczęła topnieć dopiero po trzeciej serii. Przed półfinałami Brytyjczykowi brakowało punktu do zdobycia kolejnego tytułu mistrza Świata. Ostatecznie zapewnił on sobie złoto, wjeżdżając do finału zawodów.

Walkę o brązowy medal przegrał Maciej Janowski, który nie awansował do półfinału. Ta sztuka udała się jego głównemu przeciwnikowi – Fredrikowi Lindgrenowi. Dzięki temu Szwed wyprzedził Polaka w klasyfikacji generalnej, kończąc cykl GP na trzecim miejscu.

Tai Woffinden triumfował w Toruniu, pokonując w ostatnim biegu dnia Artema Lagutę i Emila Sayfutdinova. Na ostatniej pozycji przejechał Duńczyk Niels Kristian Iversen.

Toruń był ostatnim przystankiem tegorocznego cyklu. Kolejny sezon walki o tytuł Indywidualnego Mistrza Świata rozpocznie się 18 maja 2019 roku rundą w Warszawie na PGE Narodowym. Sprzedaż biletów na 2019 PZM Warsaw FIM Speedway Grand Prix of Poland rozpocznie się 11 października. Więcej tutaj.