Bartosz Zmarzlik w drodze po pierwsze zwycięstwo na PGE Narodowym

Fot. Marcin Karczewski

Bartosz Zmarzlik dwukrotnie wywalczył tytuł Indywidualnego Mistrza Świata (2019, 2020). W minionym sezonie otarł się o złoty medal, jest murowanym faworytem do wygranej na PGE Narodowym – pisze Wiktoria Sztuka na speedwayekstraliga.pl.

Już 14 maja ORLEN Warsaw FIM SGP of Poland. W stolicy Zmarzlik nigdy nie wygrał, ale jego obecna forma daje podstawy do przypuszczeń, że to się zmieni. Pierwszy występ Bartosza Zmarzlika w FIM Speedway Grand Prix miał miejsce w 2014 roku na torze w Gorzowie Wielkopolskim. Wtedy młody gorzowianin wystartował z „dziką kartą”, zaskakując kibiców swoją fenomenalną dyspozycją. Zmarzlik bez problemu pokonał swoich rywali i pewnie triumfował na swoim domowym torze. Tuż za jego plecami znaleźli się Matej Zagar i Krzysztof Kasprzak.

Najwięcej emocji dla kibiców Bartosza Zmarzlika przyniosły lata 2019 – 2020. W 2019 roku Zmarzlik sięgnął po swój pierwszy tytuł Indywidualnego Mistrza Świata. Polak walczył wtedy o to miano razem z Leonem Madsenem, jednak lepszy okazał się zawodnik MOJE BERMUDY STALI GORZÓW, wyprzedzając Duńczyka dwoma punktami. Rok później do walki o tytuł dołączył się Tai Woffinden, jednak Bartosz Zmarzlik bez większych problemów sięgnął po drugie indywidualne złoto w karierze.

Obecny sezon w FIM SGP Bartosz Zmarzlik rozpoczął kapitalnie. 2022 Tehnix FIM SGP of Croatia gorzowianin zakończył na pierwszym stopniu podium, zapisując na swoim koncie 18 punktów. Tuż za Polakiem znaleźli się Maciej Janowski (17) i Mikkel Michelsen (14).

Rok w PGE Ekstralidze zaczął się także dla Bartosza Zmarzlika bardzo dobrze. Zawodnik MOJE BERMUDY STALI Gorzów zdążył po czterech rundach wykręcić najlepszą średnią biegową w lidze (2,579), trzymając za swoimi plecami takie nazwiska, jak Kołodziej czy Madsen. Zmarzlik wciąż stale pozostaje głównym, a co za tym idzie najmocniejszym ogniwem w gorzowskiej drużynie.

Bilety na 2022 ORLEN Warsaw FIM SGP of Poland ciągle można kupować w Internecie: https://www.kupbilet.pl/sgp2022

Wiktoria Sztuka