Bartosz Zmarzlik w 85. Plebiscycie Przeglądu Sportowego na Najlepszego Sportowca Polski 2019 roku

Fot. Łukasz Trzeszczkowski
Fot. Łukasz Trzeszczkowski

Trwa głosowanie na najlepszych sportowców 2019 roku. Wśród nominowanych do nagrody jest złoty medalista Indywidualnych Mistrzostw Świata – Bartosz Zmarzlik. Do piątku (3 stycznia) do godz. 16:00 trwa głosowanie SMS. Wyniki poznamy na uroczystej Gali Mistrzów Sportu, która odbędzie się 4 stycznia. Transmisja w Polsacie i Polsacie Sport.

W pierwszym etapie można wysyłać głosy na numer 7371, w treści wpisując numer nominowanego sportowca (Bartosz Zmarzlik ma numer 20). Z tego samego numeru telefonu można wysłać maksymalnie 30 SMS-ów. Etap trwa do 3 stycznia, godz: 16:00.

Finałowe głosowanie SMS rozpocznie się 4 stycznia, kiedy to podczas trwania uroczystej Gali zostanie podana finałowa dziesiątka. Ponownie będzie można głosować SMS-ami pod numer 7371 o treści odpowiadającej przyznanemu numerowi Sportowca Finalisty, zgodnie z informacją słowną i graficzną zawartą w materiałach promujących, które będą emitowane w Telewizji Polsat. Tutaj nie obowiązuje limit wysłanych SMS-ów i na swoich kandydatów można wysyłać nieskończenie wiele głosów. Więcej informacji na stronie Plebiscytu.

Ostatecznie wyniki z II etapu zostaną dodane do wyników z I etapu i na tej podstawie zostanie wyłoniony Najlepszy Sportowiec Polski 2019 roku.

85. Plebiscyt Przeglądu Sportowego na Najlepszego Sportowca Polski 2019 roku transmitowany będzie na żywo w Polsacie (od godz. 20:05) i Polsacie Sport (od godz. 19:00).

W ubiegłym roku Bartosz Zmarzlik zajął 6. miejsce. Zwycięzcą został siatkarz Bartosz Kurek, który wyprzedził Kamila Stocha (skoki narciarskie) i swojego kolegę z reprezentacji – Michała Kubiaka.

TOP 10 Najlepszych Sportowców Polski 2018 roku:

  1. Bartosz Kurek (siatkówka)
  2. Kamil Stoch (skoki narciarskie)
  3. Michał Kubiak (siatkówka)
  4. Justyna Święty-Ersetic (bieg na 400 m)
  5. Adam Kszczot (bieg na 800 m)
  6. Bartosz Zmarzlik (żużel)
  7. Anita Włodarczyk (rzut młotem)
  8. Andrzej Bargiel (narciarstwo wysokogórskie)
  9. Robert Lewandowski (piłka nożna)
  10. Michał Haratyk (pchnięcie kulą)

Drużyna Roku: Reprezentacja Polski Siatkarzy
Trener Roku: Vital Heynen (siatkówka), Stefan Horngacher (skoki narciarskie)
Niepełnosprawny Sportowiec Roku: Igor Sikorski (narciarstwo alpejskie)
Serce dla Sportu: Fundacja Anny Lewandowskiej
Wyczyn Roku: Adam Bielecki, Denis Urubko, Piotr Tomala i Jarosław Botor za akcję ratunkową na Nanga Parbat