Bartosz Zmarzlik triumfatorem 60. Złotego Kasku w Bydgoszczy!

Fot. Łukasz Trzeszczkowski
Fot. Łukasz Trzeszczkowski

Z kompletem punktów mistrz Świata zdobył Złoty Kask. W finale nr 60 rozgrywanym w Bydgoszczy okazał się lepszy od Pawła Przedpełskiego i Krzysztofa Kasprzaka. Tym samym Zmarzlik zdobywa pierwszy tytuł w tej imprezie.

Słoneczna pogoda nie opuszczała stadionu im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Bydgoszczy, dzięki czemu żużlowcy mieli bardzo dobre warunki do ścigania.

Po pierwszej serii startów zwycięzcami biegów byli Jarosław Hampel, Patryk Dudek, Bartosz Zmarzlik i broniący zeszłorocznego tytułu – Krzysztof Kasprzak. W biegu 5. kibice mogli obejrzeć świetne widowisko, którego autorem był Mateusz Cierniak. Junior Unii Tarnów znalazł szybką ścieżkę, dzięki której udało mu się wyprzedzić Jarosława Hampela na koniec pierwszego kółka. Mateusz Cierniak utrzymał zwycięska pozycję, dowożąc do mety pewne trzy punkty. Druga seria startów oprócz wspomnianego zwycięstwa młodzieżowca Unii Tarnów, należała także do Patryka Dudka, Pawła Przedpełskiego i Bartosza Zmarzlika.

Ciekawa walka miała miejsce w biegu 10. między Bartoszem Zmarzlikiem a Januszem Kołodziejem. Reprezentant Unii Leszno wyprzedził na drugim łuku Bartosza Zmarzlika, lecz już na kolejnym, Mistrz Świata wyminął Kołodzieja. Bieg 13. to również świetna walka Zmarzlika, tym razem z Jarosławem Hampelem. Reprezentant Motoru Lublin na pierwszym łuku wyszedł na prowadzenie, lecz za jego plecami Zmarzlik nieustannie próbował atakować, co też ostatecznie się udało i pozwoliło zapisać na koncie Mistrza Świata kolejne trzy punkty. Piąta i zarazem ostatnia seria należała do Jarosława Hampela, Janusza Kołodzieja, Bartosza Zmarzlika i Bartosza Smektały. Ostatecznie zwycięzcą tegorocznego Finału o Złoty Kask został Bartosz Zmarzlik, dla którego jest to pierwsza wygrana w tej imprezie. Bieg dodatkowy o miejsce drugie wygrał Paweł Przedpełski, a ostatecznie na miejscu trzecim uplasował się Krzysztof Kasprzak. W biegu dodatkowym o miejsce 9. triumfował Bartosz Smektała, nie dając się dogonić Szymonowi Woźniakowi.

Ośmiu najlepszych zawodników z Finału Złotego Kasku w Bydgoszczy pojedzie w Indywidualnych Mistrzostwach Polski, które zostały zaplanowane na 24 sierpnia w Lesznie. Finał Złotego Kasku to również eliminacje do SGP oraz SEC.

Wyniki Finału o Złoty Kask w Bydgoszczy:

1. Bartosz Zmarzlik –  15 pkt
2. Paweł Przedpełski – 12 pkt + 1. miejsce w biegu dodatkowym nr 2
3. Krzysztof Kasprzak – 12 pkt + 2. miejsce w biegu dodatkowym nr 2
4. Janusz Kołodziej – 11 pkt
5. Jarosław Hampel – 10 pkt
6. Patryk Dudek – 10 pkt
7. Kacper Woryna – 9 pkt
8. Dominik Kubera – 7 pkt
9. Bartosz Smektała – 6 pkt + 1. miejsce w biegu dodatkowym nr 1
10. Szymon Woźniak – 6 pkt + 2. miejsce w biegu dodatkowym nr 1
11. Jakub Jamróg – 5 pkt
12. Mateusz Cierniak – 4 pkt
13. Kamil Brzozowski – 4 pkt
14. Krzysztof Buczkowski – 4 pkt
15. Norbert Krakowiak – 3 pkt
16. Jakub Miśkowiak – 2 pkt
17. Wiktor Lampart – ns
18. Karol Żupiński – ns

Julia Pożarlik