Bartosz Zmarzlik po raz drugi z rzędu zwycięża w finale Złotego Kasku!

Fot. Marcin Karczewski

W finale Złotego Kasku – Memoriale Jerzego Szczakiela, Bartosz Zmarzlik po raz drugi z rzędu sięgnął po zwycięstwo. Podium uzupełnili Janusz Kołodziej i Paweł Przedpełski, którzy rywalizację rozstrzygnęli dopiero w biegu dodatkowym.

W inauguracyjnym biegu, od początku prowadził Jarosław Hampel, ale świetną dyspozycję zaprezentował także Paweł Przedpełski, który tuż przed końcem wyścigu wyprzedził Gleba Chugunova. Zwieńczenie ciekawej rywalizacji w tej serii startów zaprezentowali uczestnicy 4. gonitwy. Bartosz Smektała wysunął się na prowadzenie, ale przez cały wyścig odpierał ataki Patryka Dudka, który z kolei musiał uważać na znajdującego się za nim Dominika Kuberę. Zawodnik ELTROX WŁÓKNIARZA Częstochowa bronił się przed Dudkiem do ostatnich metrów, ale ostatecznie to zawodnik zielonogórskiego MARWIS.PL FALUBAZU wywalczył zwycięskie punkty.

W biegu kończącym drugą serię startów fantastyczne widowisko dostarczyli kibicom Piotr Protasiewicz i Bartosz Zmarzlik. Początkowo Wiktor Lampart doskonale wystartował, ale to kapitan MARWIS.PL FALUBAZU fantastycznie się napędził i do końca gonitwy musiał uważać na równie szybkiego Bartosza Zmarzlika. Po tej części finału Złotego Kasku, to Dudek wysunął się na czoło stawki, będąc jedynym niepokonanym zawodnikiem wieczoru.

Ciekawy pojedynek miał miejsce w biegu 10., w którym to Paweł Przedpełski fantastycznie wyjechał na prowadzenie, a Bartosz Zmarzlik po słabym starcie znalazł się początkowo na ostatniej pozycji. Dwukrotny mistrz Świata musiał na dystansie powalczyć z Tobiaszem Musielakiem i Dominikiem Kuberą, by ostatecznie dowieźć dwa „oczka” do mety. W biegu 12. Jakub Miśkowiak po raz pierwszy tego wieczoru zwyciężył, ale świetną prędkość zaprezentował także Kacper Woryna. Niespodziewanie jednak, niepokonany do tej pory, Patryk Dudek dojechał do mety na ostatnim miejscu, przez co Paweł Przedpełski stał się liderem zawodów.

W wyścigu 16. znów doszło do upadku Gleba Chugunova. Zawodnik BETARD SPARTY Wrocław zahaczył o defektujący motocykl Dominika Kubery, przez co przekoziołkował przez kierownicę. Z powtórki wykluczony został zawodnik MOTORU Lublin, a w miejscu Chugunova pojawił się Mateusz Świdnicki. Bieg ostatecznie wygrał Mateusz Tonder.

Finał Złotego Kasku wygrał Bartosz Zmarzlik, broniąc tym samym zeszłorocznego tytułu. W biegu dodatkowym o drugie miejsce pod taśmą spotkali się Janusz Kołodziej i Paweł Przedpełski. W tym starciu lepszy okazał się zawodnik FOGO UNII Leszno, a na najniższym stopniu podium stanął żużlowiec EWINNER APATORA Toruń.

Wyniki finału Złotego Kasku:

1. Bartosz Zmarzlik – 13
2. Janusz Kołodziej – 11+3
3. Paweł Przedpełski – 11+2
4. Jakub Miśkowiak – 10
5. Szymon Woźniak – 10
6. Piotr Protasiewicz – 9
7. Jarosław Hampel – 9
8. Patryk Dudek – 8
9. Mateusz Tonder – 7
10. Wiktor Lampart – 7
11. Bartosz Smektała – 7
12. Kacper Woryna – 5
13. Mateusz Cierniak – 5
14. Mateusz Świdnicki – 3
15. Dominik Kubera – 3
16. Gleb Chugunov – 2
17. Tobiasz Musielak – 0

 

Julia Pożarlik