Bartosz Zmarzlik najlepszy w Kryterium Asów po biegu dodatkowym

Fot. Marcin Karczewski
Fot. Marcin Karczewski

Wygraną Bartosza Zmarzlika zakończyło się powracające do kalendarza Kryterium Asów, rozgrywane w Bydgoszczy. Zawodnik MOJE BERMUDY STALI Gorzów wygraną zapewnił sobie w biegu dodatkowym, w którym pokonał Vadima Tarasenkę. Trzeci na podium był Artem Laguta.

Początek zawodów nie dostarczył zbyt wielu emocji. Jedyny skuteczny atak na dystansie zaprezentował Indywidualny Mistrz Świata – Bartosz Zmarzlik, który wyprzedził swojego klubowego kolegę Szymona Woźniaka. Po za Zmarzlikiem zawody od zwycięstwa rozpoczęli Laguta, Lindgren i Tarasenko.

Po 8 biegach na czele stawki znajdowali się dwaj niepokonani zawodnicy – Tarasenko i Zmarzlik. Po pierwszym zwycięskim biegu, zupełnie nieudany występ zaliczył Lindgren i w biegu 5. nie podjął walki z rywalami. Z bardzo dobrej strony pokazał się znów Woźniak, tym razem wygrywając swój bieg przed Sayfutdinovem i Kuberą.

Zdecydowanie 14. i 15. wyścig dostarczyły najwięcej emocji. Najpierw świetną rywalizację zaprezentowali Huckenbeck, Gała i Woźniak, którzy do samego końca rywalizowali o drugie miejsce za plecami Laguty. W następnym biegu świetnie spisał się po raz kolejny w tych zawodach Tobiasz Musielak. Zawodnik EWINNER APATORA Toruń pokazał znakomite umiejętności defensywne i obronił się przed atakami bardzo szybkiego Zmarzlika. Tym samym samodzielnym liderem przed ostatnią serią został Tarasenko.

Losy zwycięstwa miały się rozstrzygnąć w 20. biegu w bezpośrednim starciu Tarasenki i Zmarzlika. Polak pewnie wygrał start i cały wyścig. Z racji, że Tarasenko przyjechał do mety drugi – czekał nas wyścig dodatkowy, gdyż obydwaj zawodnicy mieli po 14 punktów. Dodatkowe starcie i w ostateczności cały turniej padł łupem Bartosza Zmarzlika. Podium uzupełnił Artem Laguta.

Kryterium Asów – klasyfikacja końcowa:

 1. Bartosz Zmarzlik – 14+3 punkty w biegu dodatkowym
 2. Vadim Tarasenko – 14+2 punkty w biegu dodatkowym
 3. Artem Laguta – 13
 4. Szymon Woźniak – 10
 5. Tobiasz Musielak – 10
 6. Emil Sayfutdinov – 10
 7. Kai Huckenbeck – 10
 8. Andreas Lyager – 7
 9. Mikkel Michelsen – 7
 10. David Bellego – 6
 11. Adrian Gała – 5
 12. Fredrik Lindgren – 4
 13. Krzysztof Buczkowski – 4
 14. Dominik Kubera – 3
 15. Dimitri Berge – 3
 16. Grzegorz Zengota – 0
 17. Nikodem Bartoch – ns
 18. Mateusz Błażykowski – ns

 

Bartosz Michalak