Bartosz Zmarzlik nadal liderem FIM SGP 2022 po 2. rundach

15.05.2022 10:36

14 maja (sobota) na PGE Narodowym odbyło się 2022 Warsaw ORLEN FIM SGP of Poland, które wygrał Australijczyk, Max Fricke. Najlepszy z Polaków, Bartosz Zmarzlik zajął 5. miejsce i utrzymał pozycję lidera klasyfikacji przejściowej cyklu.

2. rundę FIM Speedway Grand Prix 2022 wygrał Australijczyk, Max Fricke i tym samym awansował w klasyfikacji przejściowej na 6. miejsce gromadząc na swoim koncie do tej pory 22 punkty. Warto nadmienić, że Fricke jest jedynym stałym uczestnikiem tegorocznego cyklu, który nie startuje w PGE Ekstralidze, a w eWINNER 1. Lidze Żużlowej. Liderem po 2 turniejach z liczbą 32 punktów pozostał Bartosz Zmarzlik. Na 2. miejsce awansował z 30 punktami na koncie Duńczyk, Leon Madsen, który w zawodach na PGE Narodowym zajął również 2. miejsce. Tyle samo punktów po 2. rundach zgromadził na swoim koncie rodak Madsena, Mikkel Michelsen. Spadek o 2 pozycję w dół klasyfikacji względem stanu po rundzie w Gorican zanotował Maciej Janowski, który ma na swoim koncie o 1 punkt mniej niż Duńczycy. Pozostali 2 Polacy, którzy są stałymi uczestnikami tegorocznych IMŚ – Paweł Przedpełski i Patryk Dudek zajmują odpowiednio 12. i 13. miejsce.