Bartosz Zmarzlik drugi, Patryk Dudek trzeci – Polacy na podium w Cardiff

13.08.2022 21:44

FIM BRITISH SGP dla Daniela Bewley`a, ale reprezentanci Polski: Bartosz Zmarzlik (2) i Patryk Dudek (3) zajęli kolejne stopnie podium. Na cztery rundy do końca cyklu Zmarzlik ma aż 22 punkty przewagi nad Leonem Madsenem.

Cykl wyłaniający najlepszego żużlowca na świecie powrócił na Principality Stadium po 3 latach przerwy. Była to już 6. runda tegorocznych IMŚ. Tor, który został oddany do użytku w czwartek od początku zawodów preferował jazdę przy krawężniku, co odczytali zawodnicy i tego wieczoru wybierali jazdę przy „kredzie” zamiast wypuszczać się szeroko na zewnętrzną.

Bezkonkurencyjny w ponad trzygodzinnych zawodach okazał się reprezentant Wielkiej Brytanii, Daniel Bewley, który po raz pierwszy w karierze wygrał turniej z cyklu FIM Speedway Grand Prix. Reprezentant gospodarzy wygrał również rundę zasadniczą zawodów (także po raz pierwszy w karierze) i został drugim w historii Brytyjczykiem (po Taiu Woffindenie w 2014 roku), któremu ta sztuka udała się na torze w Cardiff. Bardzo dobre zawody odjechali także Bartosz Zmarzlik i Patryk Dudek, którzy zajęli odpowiednio drugie i trzecie miejsce. W finale wystąpił również Duńczyk, Leon Madsen. Nieco gorzej poszło dwóm pozostałym w walce Polakom – Maciejowi Janowskiemu (7 punktów w 5 startach) i Pawłowi Przedpełskiemu (3 punkty w 5 startach). Przez całe zawody szukali odpowiednich ustawień, by dopasować się do warunków torowych, ale, pomimo dobrej formy w tym sezonie, ten wieczór nie poszedł po ich myśli. Cały turniej obfitował w dużą liczbę upadków. Z nawierzchnią toru zapoznało się 6 zawodników. Byli to: Adam Ellis, Andžejs Ļebedevs, Jason Doyle (3 razy), Bartosz Zmarzlik, Paweł Przedpełski i Patryk Dudek (na linii startu po wjeździe przez Doyle’a w taśmę startową). W trakcie zawodów z dalszej rywalizacji z powodu bólu w klatce piersiowej wycofał się Brytyjczyk, Tai Woffinden.

Bartosz Zmarzlik z 96 punktami pozostaje liderem klasyfikacji przejściowej i ucieka swoim rywalom, natomiast na drugiej pozycji znajduje się aktualnie Leon Madsen (74). Trzecie miejsce zajmuje Patryk Dudek (65).