Bartosz Smektała z celem na sezon 2020

Fot. Zuzanna Kloskowska
Fot. Zuzanna Kloskowska

O sezonie 2020, spełnieniu się jako młodzieżowiec i czerpaniu wzorców od innych żużlowców – to tematy jakie zostały poruszone w programie „Okno na sport”, którego gościem był Bartosz Smektała.

Zawodnik FOGO Unii Leszno zakończył już starty jako junior. Przed Smektałą pierwszy sezon w roli seniora, a o minionym okresie wypowiada się pozytywnie. – Jestem spełniony jako junior. Jednak po sezonie, w którym zdobyłem mistrzostwo świata, w następnym roku chciałem ten tytuł obronić, to było moje marzenie. Niestety nie udało się. Patrząc jednak na te wszystkie lata, w których ścigałem się jako junior, myślę, że było całkiem nieźle i każde zawody miło wspominam – powiedział Smektała w programie „Okno na sport”.

Według żużlowca sezon 2020 będzie ciężki, chociaż jest on przygotowany odpowiednio do tegorocznych startów. Najważniejszym celem Bartosza Smektały będzie zdobycie tytułu Indywidualnego Mistrza Europy. – Uważam, że będzie to trudny sezon, ponieważ czeka mnie kilka nowych rzeczy. Osobiście czuję się bardzo dobrze, przepracowałem zimę. W moim warsztacie też wszystko wygląda jak należy. W zimę zostały również pozałatwiane wszelkie sprawy związane ze sponsorami, tak żebym teraz tylko i wyłącznie skupił się na jeździe i niczym nie martwił. Cel na ten rok jest jeden. Chcę zostać mistrzem Europy – wyjaśnił.

Cała rozmowa z reprezentantem FOGO Unii Leszno dostępna jest TUTAJ.