Bartosz Smektała nowym „królem Gniezna”

Fot. Patryk Kowalski

Bartosz Smektała wygrał Turniej o Koronę Bolesława Chrobrego w Gnieźnie. Na podium stanął również klubowy jego kolega – Kacper Woryna. Niespodziewanie trzecie miejsce wywalczył Matias Nielsen. Lider po rundzie zasadniczej, Patryk Dudek, zakończył zawody na 7. miejscu.

Od samego początku prędkość na torze pokazywali Dudek i Jepsen Jensen. Zwłaszcza Duńczykowi szło bardzo dobrze, bo jako jedyny był w stanie pokonać Dudka w fazie zasadniczej. W dalszej części zawodów do wspomnianej dwójki dołączył również Oskar Fajfer. Pechowo te zawody układały się dla Olivera Berntzona, który dwukrotnie nie przekroczył linii mety z powodu problemów sprzętowych. Słabszy występ zanotował Paweł Przedpełski. Już po rundzie zasadniczej było wiadomo, że nie obroni on wywalczonego w poprzednim sezonie tytułu „króla Gniezna”.

Niespodziewanie w półfinale odpadł zwycięzca rundy zasadniczej – Patryk Dudek. W finale zameldowali się Smektała, Woryna, Fajfer i Nielsen. W nim najlepsi okazali się zawodnicy ZIELONA-ENERGIA.COM WŁÓKNIARZA CzęstochowaBartosz Smektała wygrał przed Kacprem Woryną. Niespodziewanie podium uzupełnił Matias Nielsen.

Wyniki (źródło: WP Sportowe Fakty):

 1. Bartosz Smektała – 10+3 w półfinale +3 w finale
 2. Kacper Woryna – 9+2+2
 3. Matias Nielsen – 8+2+1
 4. Oskar Fajfer – 13+3+0
 5. Michael Jepsen Jensen – 12+1
 6. Zbigniew Suchecki – 8+1
 7. Patryk Dudek – 14+0
 8. Przemysław Pawlicki – 7+d
 9. Frederik Jakobsen – 7
 10. Ernest Koza – 6
 11. Oliver Berntzon – 6
 12. Szymon Szlauderbach – 6
 13. Paweł Przedpełski – 6
 14. Phillip Hellstroem-Bangs – 4
 15. Marcel Studziński – 3
 16. Kevin Fajfer – 2
 17. Mikołaj Czapla – NS

 

Bartosz Michalak