Bartosz Smektała najlepszy w 72. Memoriale Alfreda Smoczyka

Fot. Patryk Kowalski

Nie faworyzowani reprezentanci gospodarzy, a Bartosz Smektała zwyciężył w 72. edycji Memoriału Alfreda Smoczyka w Lesznie. Obok zawodnika ZIELONA-ENERGIA.COM WŁÓKNIARZA Częstochowa na podium stanęli Jason Doyle i Janusz Kołodziej.

Po dwóch latach przerwy Memoriał Alfreda Smoczyka ponownie był samodzielnym turniejem. Rozpoczynająca sezon w Lesznie impreza dostarczyła kibicom bardzo interesujących wyścigów. Zgromadzeni na trybunach fani byli świadkami miłych dla siebie niespodzianek, ponieważ leszczyńscy młodzieżowcy kilkukrotnie ucierali nosa starszym rywalom. Z dobrej strony pokazali się m.in. Hubert Jabłoński czy też Antoni Mencel.

Niestety nie zabrakło też złych wieści. W drugim wyścigu na wyjściu z pierwszego łuku motocykla nie opanował Damian Ratajczak. Junior FOGO UNII Leszno próbował ratować się przed upadkiem, jednak ostatecznie uderzył o bandę na przeciwległej prostej. Kraksa zakończyła się u Ratajczaka złamaniem obojczyka.

Na Stadionie im. Alfreda Smoczyka błyszczał Bartosz Smektała. 23-latek w pierwszych czterech seriach startów był zdecydowanie najszybszy i pokonał m.in. Piotra Pawlickiego czy też Jasona Doyle’a. W ostatnim starcie Smektała uległ Januszowi Kołodziejowi, ale 14 punktów wystarczyło do triumfu. Za jego plecami sklasyfikowanych zostało 5 leszczynian – drugi z 13 „oczkami” na koncie był Doyle, a trzeci z punktem mniej Kołodziej.

Wyniki (za speedwaynews.pl):

1. Bartosz Smektała – 14
2. Jason Doyle – 13
3. Janusz Kołodziej – 12
4. Jaimon Lidsey – 10
5. David Bellego – 10
6. Piotr Pawlicki – 10
7. Brady Kurtz – 8
8. Grzegorz Zengota – 7
9. Damian Baliński – 7
10. Marcin Nowak – 7
11. Keynan Rew – 6
12. Hubert Jabłoński – 6
13. Maksym Borowiak – 4
14. Jonas Knudsen – 3
15. Antoni Mencel – 3
16. Jesper Knudsen – 0
17. Damian Ratajczak – 0

 

Joachim Piwek