Bartosz Smektała i Piotr Pawlicki goścmi magazynu PGE Ekstraligi WP SportoweFakty (02.06.21, godz. 12:30)

Żużlowiec ELTROX WŁÓKNIARZA Częstochowa i kapitan FOGO UNII Leszno będą gośćmi Marcina Musiała w magazynie WP SportoweFakty. Początek programu zaplanowano na godz. 12:30.

Senior ELTROX WŁÓKNIARZA Częstochowa będzie pierwszym gościem Magazynu PGE Ekstraligi, którego emisja w tym tygodniu wyjątkowo nastąpi w środę. Program poprowadzi Marcin Musiał. Zapyta on Bartosza Smektałę o jego odczucia po pierwszych miesiącach i meczach w nowym klubie. Dotychczas bowiem były mistrz świata juniorów reprezentował barwy tylko swojej macierzystej leszczyńskiej Unii.

Częstochowski klub ostatnio jest na fali wznoszącej. Biało-zieloni wygrali dwa spotkania na wyjeździe, w Toruniu i Gorzowie, a w piątek rozprawili się u siebie z ZOOLESZCZ DPV LOGISTIC GKM-em Grudziądz 54:36. Smektała w tym starciu zdobył 11 punktów z trzema bonusami i był to jak dotychczas jego najlepszy występ w barwach Lwów. Czy tajemnica poprawy w jeździe tkwi w zmianie opon z firmy Mitas na Anlas? Co może powiedzieć o torze w Częstochowie? Czy zawodnicy ELTROX WŁÓKNIARZA już się z nim „dogadali”?

Dyskusja z zawodnikiem ELTROX WŁÓKNIARZA będzie też dotyczyć najbliższego spotkania częstochowian. W piątek podejmą obecnego lidera tabeli PGE Ekstraligi, MOTOR Lublin i będzie to niezwykle istotna konfrontacja dla obu ekip w kontekście ich walki o awans do fazy play-off. Jak przygotowania i jakie jest nastawienie w drużynie przed tą rywalizacją? Czy ELTROX WŁÓKNIARZA odrobi ośmiopunktową różnicę z pierwszego meczu i pokusi się o zwycięstwo z bonusem?

Na koniec rozmowy z Bartoszem Smektałą, Marcin Musiał poruszy też temat SEC, w którym 23-latek weźmie udział. Czy poprzez mistrzostwa Europy upatruje dla siebie szansę awansu do cyklu Grand Prix? O indywidualne plany związane z występami o czempionat na Starym Kontynencie zapytany zostanie także drugi gość, którym będzie Piotr Pawlicki.

Kapitan FOGO UNII Leszno od początku sezonu pracuje nad odnalezieniem odpowiedniej szybkości w sprzęcie, co przełożyłoby się na jego lepszą dyspozycję. Na razie bowiem zapewne i sam zawodnik spodziewał się od siebie większych zdobyczy punktowych. Czy problemy leżą właśnie w sprzęcie, a może wpływ na jego formę ma coś innego? Średnia 1,765 nie jest przecież dla Pawlickiego szczytem marzeń.

Przed nim i jego drużyną trudne spotkanie wyjazdowe w Gorzowie. Przy okazji rywalizacji FOGO UNII z MOJE BERMUDY STALĄ zawsze uwagę przykuwają pojedynki Piotra Pawlickiego z Bartoszem Zmarzlikiem. Co nasz gość będzie miał na ten temat do powiedzenia? Poza tym rozmowa będzie też dotyczyć wyników Unii, walki na dystansie w kontakcie czy teście silnika niemieckiego tunera Antona Nischlera.

Kwestia silników i jego serwisu krążyła ostatnio wokół Emila Sayfutdinova, który zakończył współpracę z tunerem Ashleyem Hollowayem. Rosjanin trochę się zirytował na pytania Mateusza Kędzierskiego, reportera nSport+, o sprawy sprzętowe podczas meczu FOGO UNII w Lublinie. O ocenę zachowania Sayfutdinova, o to, czy zawodnik powinien wybierać tylko wygodne dla siebie tematy do rozmowy z dziennikarzami Marcin Musiał zapyta Mirosława Jabłońskiego. Trzeci i ostatni gość programu jazdę na żużlu dzieli z komentowaniem spotkań we wspomnianej stacji nSport+, więc ma spojrzenie na sprawę z obu stron: zawodnika i dziennikarza.

Jabłoński będzie miał też za zadanie przybliżyć naszym widzom zagadnienie „pracy nad startami”. Jak to wygląda? Co należy robić, aby poprawić ten element? Zawodnik Aforti Startu Gniezno zmierzy się też z pytaniem o atut własnego toru. Jak gospodarze mogą jeszcze przed meczem zbudować dla siebie przewagę, a ile gościom daje próba czy obchód toru.

Start Magazynu PGE Ekstraligi w środę, 2 czerwca, o godz. 12:30. Player z transmisją będzie dostępny na WP SportoweFakty.