Bartosz Kurek Sportowcem Roku. Bartosz Zmarzlik na szóstym miejscu!

05.01.2019 22:21

Zwycięstwem Bartosza Kurka (mistrz Świata w siatkówce z 2018 roku) zakończył się 84. Plebiscyt na Najlepszego Sportowca Polski, zorganizowany przez “Przegląd Sportowy” i telewizję Polsat. Reprezentant sportu żużlowego i wicemistrz Świata w tej dyscyplinie, Bartosz Zmarzlik zajął szóste miejsce.

Drugie miejsce w plebiscycie zdobył mistrz olimpijski w skokach narciarskich Kamil Stoch, a podium uzupełnił reprezentant Polski w siatkówce – Michał Kubiak. Finaliści oraz wyniki konkursu zostały ogłoszone na Gali Mistrzów Sportu, która odbyła się w Warszawie.

– Chciałbym podziękować wszystkim, którzy oddali na mnie głos, bo takie plebiscyty dodają kolejnej motywacji, żeby w przyszłym roku nie pojechać gorzej. Na pewno tą motywację mam i będę dążył do swojego celu wytrwale. Chcę też podziękować swoim rodzicom, bo bez nich tutaj by mnie nie było, oraz sponsorom. Z tego miejsca chciałbym też pozdrowić swojego głównego nauczyciela – Tomasza Golloba. Pozdrawiamy i jesteśmy z panem – powiedział Bartosz Zmarzlik po odebraniu nagrody.

Dla najmłodszego, polskiego podwójnego medalisty mistrzostw Świata na żużlu jest to trzecia z rzędu nominacja na najlepszego sportowca w Polsce. Z kolei po raz drugi znalazł się w TOP 10 plebiscytu. Zawodnik CASH BROKER Stali Gorzów w 2016 roku uplasował się na 8. miejscu, z kolei w zeszłym roku nie znalazł się w pierwszej „dziesiątce”.

Żużlowiec ma za sobą udany rok – został srebrnym medalistą Indywidualnych Mistrzostw Świata oraz najlepszym zawodnikiem PGE Ekstraligi trzeci raz z rzędu.