Bartosz Kurek Sportowcem Roku. Bartosz Zmarzlik na szóstym miejscu!

Fot. Wojciech Tarchalski
Fot. Wojciech Tarchalski

Zwycięstwem Bartosza Kurka (mistrz Świata w siatkówce z 2018 roku) zakończył się 84. Plebiscyt na Najlepszego Sportowca Polski, zorganizowany przez „Przegląd Sportowy” i telewizję Polsat. Reprezentant sportu żużlowego i wicemistrz Świata w tej dyscyplinie, Bartosz Zmarzlik zajął szóste miejsce.

Drugie miejsce w plebiscycie zdobył mistrz olimpijski w skokach narciarskich Kamil Stoch, a podium uzupełnił reprezentant Polski w siatkówce – Michał Kubiak. Finaliści oraz wyniki konkursu zostały ogłoszone na Gali Mistrzów Sportu, która odbyła się w Warszawie.

– Chciałbym podziękować wszystkim, którzy oddali na mnie głos, bo takie plebiscyty dodają kolejnej motywacji, żeby w przyszłym roku nie pojechać gorzej. Na pewno tą motywację mam i będę dążył do swojego celu wytrwale. Chcę też podziękować swoim rodzicom, bo bez nich tutaj by mnie nie było, oraz sponsorom. Z tego miejsca chciałbym też pozdrowić swojego głównego nauczyciela – Tomasza Golloba. Pozdrawiamy i jesteśmy z panem – powiedział Bartosz Zmarzlik po odebraniu nagrody.

Dla najmłodszego, polskiego podwójnego medalisty mistrzostw Świata na żużlu jest to trzecia z rzędu nominacja na najlepszego sportowca w Polsce. Z kolei po raz drugi znalazł się w TOP 10 plebiscytu. Zawodnik CASH BROKER Stali Gorzów w 2016 roku uplasował się na 8. miejscu, z kolei w zeszłym roku nie znalazł się w pierwszej „dziesiątce”.

Żużlowiec ma za sobą udany rok – został srebrnym medalistą Indywidualnych Mistrzostw Świata oraz najlepszym zawodnikiem PGE Ekstraligi trzeci raz z rzędu.

TOP 10 Najlepszych Sportowców Polski 2018 roku:

  1. Bartosz Kurek (siatkówka)
  2. Kamil Stoch (skoki narciarskie)
  3. Michał Kubiak (siatkówka)
  4. Justyna Święty-Ersetic (bieg na 400 m)
  5. Adam Kszczot (bieg na 800 m)
  6. Bartosz Zmarzlik (żużel)
  7. Anita Włodarczyk (rzut młotem)
  8. Andrzej Bargiel (narciarstwo wysokogórskie)
  9. Robert Lewandowski (piłka nożna)
  10. Michał Haratyk (pchnięcie kulą)

Drużyna Roku: Reprezentacja Polski Siatkarzy
Trener Roku: Vital Heynen (siatkówka), Stefan Horngacher (skoki narciarskie)
Niepełnosprawny Sportowiec Roku: Igor Sikorski (narciarstwo alpejskie)
Serce dla Sportu: Fundacja Anny Lewandowskiej
Wyczyn Roku: Adam Bielecki, Denis Urubko, Piotr Tomala i Jarosław Botor za akcję ratunkową na Nanga Parbat