Bartosz Curzytek wypożyczony do Cellfast Wilków Krosno

Fot. Dariusz Ryl
Fot. Dariusz Ryl

Junior wrocławskiego zespołu dołączył do beniaminka eWinner 1. Ligi Żużlowej. – Cieszę się, że będę jeździł w Wilkach. Mam do Krosna blisko z domu, a szlak przetarł mi Patryk Wojdyło, który chwalił klub i atmosferę. Chcę zbierać doświadczenie i pokazać się z dobrej strony krośnieńskim kibicom – powiedział Bartosz Curzytek dla oficjalnej strony klubu.

Młodszy z braci Curzytków podpisał kontrakt na mocy którego będzie reprezentował Cellfast Wilki w rozgrywkach ligowych. – W tym teamie widać zaangażowanie i pasję, a to bardzo ważne. Bartek w Sparcie mógł podglądać z bliska takich zawodników jak Tai Woffinden czy Maciej Janowski, co na pewno zaprocentuje w przyszłości. Wierzymy, że to będzie udany sezon w wykonaniu Bartka – oznajmił Michał Finfa dla wilkikrosno.pl. – Pamiętam Bartka z jego pierwszych kółek na torze w Rzeszowie kilka lat temu. Już wtedy było widać u niego duży talent i chęć do jazdy. Z niecierpliwością czekamy więc na pierwsze treningi na naszym obiekcie – podkreślił trener Cellfast Wilków, Ireneusz Kwieciński.

Oprócz Bartosza Curzytka, formację juniorską beniaminka eWinner 1. LŻ tworzą w tym momencie trzej zawodnicy: wychowanek Kacper Przybylski oraz wypożyczeni z toruńskiego klubu Aleks Rydlewski i Jakub Janik.