Bartłomiej Kowalski w Częstochowie. W Falubazie trwają zapisy na „Falubazowe Klasy 2019”

Fot. Kamil Woldański
Fot. Kamil Woldański

W drugi weekend stycznia odbywa się sporo wydarzeń związanych z 27. Finałem Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, jednak to nie wszystko. Dwa kluby PGE Ekstraligi przygotowały w tym czasie niespodzianki dla swoich kibiców. W Częstochowie zaprezentowano nowego młodzieżowca zespołu – Bartłomieja Kowalskiego. Z kolei Falubaz Zielona Góra rusza z akcją „Falubazowe Klasy 2019”.

Jak informuje strona wlokniarz.com, w 12 stycznia w siedzibie forBET Włókniarza Częstochowa doszło do porozumienia z Bartłomiejem Kowalskim w sprawie startów w barwach klubu. Młodzieżowiec będzie głównie jeździł w imprezach młodzieżowych, jednak na brak jazdy nie będzie mógł narzekać.  Ma bowiem regularnie występować na zasadzie „gościa” w jednym z drugoligowych klubów.

17-latek w zeszłym sezonie barwach krakowskiej Wandy na pierwszoligowych torach odjechał 43 wyścigi, w których z bonusami zapisał przy swoim koncie 33 punkty. Taka zdobycz dała mu średnią na bieg 0,767.

Z kolei Falubaz Zielona Góra przygotowuje się nie tylko do nowego sezonu, ale także aktywnie działa w okresie zimowym. Startuje kolejna edycja „Falubazowych Klas”. Tym razem uczestnicy zmierzą się z grą „Falubazowe Słówka”. Każda klasa biorąca udział w turnieju, zwiedzi stadion, w tym wieżyczkę sędziowską oraz park maszyn. Następnie zagra w grę na czas, której wynik będzie decydował o zakwalifikowaniu się do wielkiego finału, który odbędzie się 8 marca, a wezmą w nim udział wszyscy zawodnicy zielonogórskiej drużyny – podaje zuzel.falubaz.com.

Więcej informacji o zgłoszeniach do akcji znajdują się TUTAJ.