Bartłomiej Kowalski i Mateusz Świdnicki w formacji juniorskiej forBET Włókniarza

Fot. Kamil Woldański
Fot. Kamil Woldański

ForBET Włókniarz zamknął młodzieżową część składu na kolejny sezon PGE Ekstraligi. Do Jakuba Miśkowiaka dołączyli Bartłomiej Kowalski oraz Mateusz Świdnicki, którzy w przeszłości brali udział w spotkaniach w najlepszej żużlowej lidze świata.

Bartłomiej Kowalski tylko raz znalazł się w składzie na mecz ligowy forBET Włókniarza. Miało to miejsce w Gorzowie Wielkopolskim, gdzie jednak 17-latek pełnił wyłącznie funkcję rezerwowego. Mimo że nie startował w PGE Ekstralidze, to młodzian nie mógł narzekać na brak jazdy. Regularnie występował w imprezach rangi Drużynowych Mistrzostw Polski Juniorów. W rozgrywkach tych był ważnym ogniwem biało-zielonych i w sierpniu na torze w Gorzowie wspólnie z Michałem Gruchalskim i Jakubem Miśkowiakiem wywalczył brązowy medal Młodzieżowych Mistrzostw Polski Par Klubowych. W maju natomiast wystartował w finale Brązowego Kasku. W Grudziądzu zdobył 6 punktów i zajął dziesiątą pozycję.

Z kolei Mateusz Świdnicki miał za sobą debiut w PGE Ekstralidze, który przypadł podczas inauguracji sezonu 2018 na torze w Grudziądzu. Pierwszy punkt w karierze w najsilniejszej żużlowej lidze świata zapisał natomiast przy swoim nazwisku podczas wyjazdowego spotkania w Zielonej Górze.

Sezon 2019 Świdnicki spędził na zasadach gościa w Wilkach Krosno. Był jednym z czołowych młodzieżowców drugiej ligi. Wystartował w 11 spotkaniach, razem z bonusami zapisał na swoim koncie 71 punktów, co dało mu średnią biegopunktową rzędu 1,511. Ponadto w rozgrywkach młodzieżowych reprezentował barwy Bocar Włókniarza Częstochowa. Razem ze swoją macierzystą ekipą dotarł do finału Drużynowych Mistrzostw Polski Juniorów i na torze w Grudziądzu sięgnął po srebrny medal tych zmagań.

Źródło: wlokniarz.com