Bądźmy gotowi na największe emocje – zapowiedź finału #PGEE

Fot. Marcin Szarejko
Fot. Marcin Szarejko

Czas na danie główne sezonu 2018 w najlepszej żużlowej lidze świata. Przed nami 30 biegów, które zdecydują o losach złotego medalu PGE Ekstraligi, a porównać je można do bokserskiego starcia w wadze ciężkiej. Broniąca mistrzowskiego tytułu FOGO UNIA Leszno i pretendent to złotego medalu CASH BROKER STAL Gorzów.

Jeszcze ani razu w historii żużlowej ligi zawodowej (od 2007) aktualny Drużynowy Mistrz Polski nie obronił mistrzowskiego tytułu. Ostatnią drużyną, która tego dokonała w historii polskiego speedway’a była Unia Tarnów (2004 i 2005). Czy FOGO Unia Leszno zostanie pierwszą drużyną, która zapisze się w historii żużlowej ligi zawodowej, obroni mistrzowski tytuł  i po raz pierwszy otrzyma przechodni puchar PGE Ekstraligi, a może CASH BROKER STAL Gorzów potrzyma tradycję, że od 2014 roku złote krążki trafiają nad Wartę w latach parzystych (2014, 2016)?


Jednego możemy być pewni, w finale nie ma już miejsca na pomyłki, wszystko musi być zapięte na ostatni guzik. Liczy się to co jest tu i teraz, a o losach złotego medalu zadecyduje każdy bieg. W rundzie zasadniczej w Gorzowie byliśmy świadkami wspaniałego widowiska, a żużlowcy trzymali kibiców w napięciu do ostatniego biegu. Po stronie CASH BROKER STAL Gorzów najlepiej punktowali Zmarzlik (12), Kasprzak (11) i Vaculik (10), a w szeregach FOGO UNII Leszno Sayfutdinov (13), Kołodziej (9) i Pawlicki (8), a spotkanie zakończyło się remisem 45:45. – Nie można porównywać tego, co było prawie dwa miesiące temu. Wpływ na wynik w sportach technicznych ma wszystko, nie tylko sprzęt, ale i dyspozycja psychofizyczna oraz warunki atmosferyczne. To, co się sprawdzało wtedy, teraz może się nie sprawdzać – powiedział trener CASH BROKER STAL Gorzów, Stanisław Chomski.


Do składu CASH BROKER STALI Gorzów wraca Grzegorz Walasek, który zastąpił w nim Linusa Sundstroema. W formacji młodzieżowej Hubert Czerniawski pojawił się w awizowanym składzie w miejsce Alana Szczotki. Trener Stanisław Chomski poinformował, że zawodnicy wiedzieli już w poniedziałek, kto pojedzie, bo nie jest jego filozofią zostawiać taką decyzję na ostatni trening przed meczem. Menadżer FOGO UNIA Leszno, Piotr Baron nie zdecydował się na żadne zmiany i pojedzie identycznym ustawieniem drużyny, jak w rewanżowym spotkaniu półfinałowym, w którym Unia pokonała BETARD SPARTĘ Wrocław 48:42. Jaki to będzie finał? – Będzie to prawdziwe święto dla kibiców zarówno leszczyńskich, jak i gorzowskich. Będą to dwa piękne tygodnie i warto na nie czekać. Wygra lepszy i tyle –  powiedział dla speedwayekstraliga.pl po półfinale z Wrocławiem, menadżer FOGO Unii Leszno, Piotr Baron.

19:15 CASH BROKER STAL Gorzów – FOGO UNIA Leszno (live nSport+)

Sędzia: Artur Kuśmierz, Komisarz toru: Jacek Woźniak
Przewodniczący jury: Marek Wojaczek, Komisarz techniczny: Błażej Demski

Bilety: ulgowy od 59 zł, normalny od 79 zł do kupienia TUTAJ.

Dla BETARD SPARTY Wrocław to finał pocieszania, bo przed sezonem działacze i zawodnicy Sparty zapowiadali walkę o Drużynowe Mistrzostwo Polski. Trener Rafał Dobrucki nie wprowadził żadnych korekt w składzie i postawił na identyczne ustawienie jak przed tygodniem w Lesznie. Dla forBET WŁÓKNIARZ Częstochowa brązowy medal byłby z pewnością zwieńczeniem udanego sezonu 2018. Ostatni raz zespołu z Częstochowy staną na podium DMP w 2009 roku, sięgając po brązowy medal. Do zespołu trenera Marka Cieślaka wraca Matej Zagar, którego zabrakło przed tygodniem na torze w Gorzowie z powodu wstrząśnienia mózgu.

16:30 BETARD SPARTA Wrocław – forBET WŁÓKNIARZ Częstochowa (live nSport+)

Sędzia: Remigiusz Substyk, Komisarz toru: Arkadiusz Kalwasiński
Przewodniczący jury: Dariusz Cieślak, Komisarz techniczny: Rafał Wojciechowski

Bilety: ulgowy od 30 zł, normalny od 40 zł do kupienia TUTAJ.

W oficjalnej aplikacji mobilnej PGE Ekstraligi – najlepszej żużlowej ligi świata przeprowadzimy tekstowe relacje LIVE, które będą wzbogacone multimediami zza kulis meczów. Dzięki aplikacji wybierasz razem z innymi kibicami najlepszego zawodnika każdego meczu – Rajdera Meczu. W aplikacji zapraszamy do #TyperPGEE. Przypominamy, że cały czas na stronie speedwayekstraliga.pl trwa głosowanie GALA PGE EKSTRALIGI 2018 oraz MISS STARTU PGE EKSTRALIGI 2018.

Finał PGE Ekstraligi to spotkanie, które koniecznie trzeba obejrzeć na żywo. Liczymy, że kibice zarówno w Gorzowie, jak i za tydzień w Lesznie w komplecie zapełnią stadiony podczas najważniejszych spotkań najlepszej żużlowej ligi świata.

Bilety na mecz CASH BROKER STAL Gorzów – FOGO UNIA Leszno (16.09) do kupienia TUTAJ.

Prosta – (trybuna niska i wysoka) – 99 zł normalny, 89 zł ulgowy
I łuk – (trybuna niska i wysoka) – 89 zł normalny, 79 zł ulgowy
II łuk – (trybuna niska i wysoka) – 79 zł normalny, 59 zł ulgowy

Bilety na mecz FOGO UNIA Leszno – CASH BROKER STAL Gorzów (23.09)
 do kupienia TUTAJ.

Sektor A i B – 90 zł normalny, 80 zł kobiecy, 55 zł ulgowy, 45 zł szkolny
Wiraż 1 i 2 – 80 zł normalny, 70 zł kobiecy, 50 zł ulgowy, 40 zł szkolny
Przeciwległa prosta, sektor nowa, sektor fan – 60 zł normalny, 50 zł kobiecy, 45 zł ulgowy, 35 zł szkolny, 15 zł dziecięcy

Piotr Kaczmarek