Bądź managerem w PGE Ekstralidze!

Jeśli ktoś ma talenty managerskie, zna żużel, a także ma w sobie żyłkę stratega, to nie powinien się wahać. Już blisko 22 tys. założonych drużyn i możliwość rywalizacji z innymi kibicami o miano najlepszego. To wszystko oferuje oficjalna gra PGE Ekstraligi – Eliga Manager.

Redakcje WP Sportowe Fakty, Canal+ lub ELEVEN SPORTS, eksperci, ambasadorzy gry: Grzegorz Zengota, Kamil Cieślar i Marcin Wójcik – wszyscy już założyli swoje drużyny, a ty?

W Eliga Manager zagrać można w oficjalnej aplikacji mobilnej PGE Ekstraligi. Jest ona dostępna za darmo i nie zawiera żadnych opcji płatnych.

https://speedwayekstraliga.pl/spolka-ekstraliga/pge-ekstraliga-aplikacja-mobilna/

Na czym polega gra? Zadaniem jest wcielenie się w rolę wirtualnego managera żużlowego, który najpierw musi stworzyć kadrę złożoną z dziesięciu żużlowców realnych drużyn PGE Ekstraligi 2020 (zgodnie z określonymi wytycznymi), a następni zgłosić skład na daną rundę rozgrywkową i… nazwać drużynę.

W grze obowiązuje wirtualna waluta. Dzięki SPEED CASH gracze mogą kupować nowych żużlowców do drużyny, bo pierwszy wybór kadry jest darmowy.

Do gry można przystąpić w dowolnym momencie, nie ma znaczenia to, że rozgrywki w czasie rzeczywistym już się rozpoczęły, gdyż punkty w Eliga Manager zdobywa się przez cały sezon.

Zasady punktacji są proste: jeśli zawodnicy w realnych drużynach PGE Ekstraligi zdobywają punkty na torze, to gracz również gromadzi je do swojego konta w zestawieniach gry. Z kolei, gdy wybrani i zgłoszeni na dany mecz żużlowcy uzyskają co najmniej 46 punktów (zsumowanych), to gracz do dorobku w klasyfikacji swojej drużyny zyskuje 2 punkty. Dodatkowo liczone są również tzw. małe punkty, a znaczenie ma też czas zgłaszania drużyny na rundę (im krótszy, tym lepiej, bo jest to jedną ze składowych klasyfikacji).

Eliga Manager – Patryk Dudek

Patryk Dudek Duzers Team zaprasza do #EligaManager 🤙Startujemy 5 czerwca w aplikacji mobilnej PGE Ekstraligi 🤙#PGEE | #PGEEkstraliga

Opublikowany przez Eliga Manager Piątek, 15 maja 2020

 

Istotnym elementem gry jest specyficzna żużlowa ciekawostka, która nie obowiązuje w rzeczywistych zespołach PGE Ekstraligi. Gracz musi tak dopasować średnie biegopunktowe żużlowców mnożone razy cztery (tak zwana Kalkulowana Średnia Meczowa), aby nie przekroczyć limitu 41 punktów dla swojej drużyny.

KSM jest zmienna, ale tylko dla nowych zawodników, a więc transferowanych. To powoduje, że raz dobrana drużyna nie musi być zmieniana co rundę, gdy żużlowcy poprawiają swoje wyniki.

Wirtualna waluta daje szansę na transfery. Przykładowo, za każdy zdobyty przez żużlowca punkt, na nasze konto trafia 4000, za punkt bonusowy 2000, za uzyskanie tytułu Rajdera Meczu 1500, za najlepszy czas dnia 1500, za komplet punktów 8000 – możliwych opcji budowania budżetu jest zatem naprawdę sporo. Jest też druga strona medalu – ryzyko utracenia części środków np. za czerwoną kartkę (-8000), dotknięcie taśmy (-2000) czy przekroczenie limitu dwóch minut (-4000).

Najczęściej zadawane pytania graczy, a także odpowiedzi wyjaśniające tajniki regulaminowe gry:

https://speedwayekstraliga.pl/eliga-manager-qa/

Drużyny dziennikarzy – partnerów medialnych PGE Ekstraligi:

WP Sportowe Fakty:

Dariusz Ostafiński – WP SF Ostafi Team
Jarosław Galewski – WP SF Galewski Team
Kamil Hynek – WP SF Hynka Team
Mateusz Makuch – WP SF M-M Team
Jakub Czosnyka – WP SF Kuba Czosnyka Team

Platforma CANAL+:

Mateusz Kędzierski – Mysterious Team
Michał Łopaciński – TeamX
Łukasz Benz – FC Przypadek
Stefan Grajewski – SADYBA Speedway

ELEVEN SPORTS:

Anita Mazur – Go For It
Marcin Kuźbicki – Kuźbikarna
Michał Mitrut – Nitro Hańsk
Maciej Markowski – Spalone Sprzęgła

Drużyny ambasadorów gry:

Marcin Wójcik z kabaretu Ani Mru-Mru – Jabbar Racing

Kamil Cieślar, były żużlowiec – Cieslar_official

Grzegorz Zengota, ekspert TV, żużlowiec – EfektSynergii Zengi