Awans mistrza Świata do topowej piątki (klasyfikacja indywidualna #PGEE)

Fot. Kamil Woldański
Fot. Kamil Woldański

Tai Woffinden zdobył w tym sezonie trzeci tytuł Indywidualnego Mistrza Świata, a z BETARD Spartą Wrocław brązowe medale PGE Ekstraligi. Dobra jazda Brytyjczyka w Polsce dała mu miejsce w pierwszej piątce klasyfikacji indywidualnej najlepszej ligi świata.

W porównaniu z ubiegłym rokiem, Woffinden zanotował awans o dwie pozycje (2017 – 2.064/bieg). Zawodnik BETARD Sparty Wrocław pojechał we wszystkich meczach sezonu 2018 PGE Ekstraligi (18 spotkań). Na swoim koncie zapisał 195 punktów i 17 bonusów, co pozwoliło mu uzyskać średnią 2.232/bieg.

Brytyjczyk wystartował w 95 biegach. Na pierwszym miejscu przyjechał 38 razy, a drugą lokatę zajmował w 32 wyścigach. 17 razy był trzeci, a ostatni linię mety mijał 7-krotnie.

Jeden występ Taia Woffindena zakończył się wykluczeniem. Było to w pierwszym meczu półfinałowym przeciwko FOGO Unii Leszno na Stadionie Olimpijskim we Wrocławiu.

W cyklu FIM Speedway Grand Prix Brytyjczyk okazał się najlepszy i trzeci raz w karierze zdobył tytuł mistrza Świata. Woffinden wystąpi w piątej edycji zawodów na PGE Narodowym w Warszawie, gdzie będzie miał okazję wygrać trzeci turniej. Bilety na 2019 PZM Warsaw FIM Speedway Grand Prix of Poland są cały czas w sprzedaży na kupbilet.pl. Dodatkowo także w punktach sprzedaży bezpośredniej: Empik, STS i Kolporter.