Artem Laguta: Nie jeżdżę jako Polak, bo nie chcę, żeby uważali, że robię to dla pieniędzy (wideo)

Hejt Park to jeden z to najchętniej oglądany program o tematyce sportowej emitowany w Kanale Sportowym w serwisie YouTube. Gościem 283 odcinka nadawanego na żywo 24 stycznia był Indywidualny Mistrz Świata na żużlu, Artem Laguta. Rosjanin musiał zmierzyć się z pytaniami zadawanymi przez prowadzących, Edwarda Durdę i Pawła Kołodziejczaka, a także dzwoniących widzów.

– Od początku kariery chciałem zdobyć tytuł Indywidualnego Mistrza Świata. To było moje marzenie i tego dokonałem w 2021 roku – powiedział Artem Laguta, Indywidualny Mistrz Świata na żużlu.

Nie jeżdżę jako Polak, bo nie chcę, żeby w Rosji uważali, że zmieniłem barwy reprezentacyjne dla pieniędzy. Chcę nadal jeździć jako Rosjanin. Dostałem polskie obywatelstwo za co dziękuję. Jest mi teraz łatwiej mieszkać w Polsce i łatwiej podróżować po Europie ze względu na otwarte granice – wyjaśnił Drużynowy Mistrz Polski z BETARD SPARTĄ Wrocław, dlaczego jeździ w PGE Ekstralidze jako Rosjanin, a nie Polak.

– Wybrałem Bydgoszcz jako miejsce do zamieszkania, ponieważ tam poznałem swojego managera, Rafała Lewickiego, swoich sponsorów, którzy są ze mną do dzisiaj. Mam tam swoje mieszkanie. Miasto leży w centrum. Są dobre połączenia lotnicze, dlatego na dzień dzisiejszy nie planuje tego zmieniać  – odpowiedział na pytanie jednego z widzów Laguta.