Andzej Lebedevs w BETARD Sparcie. Łotysz w roli „gościa”

Fot. Wojciech Tarchalski
Fot. Wojciech Tarchalski

Najlepszy łotewski żużlowiec –  Andzej Lebedevs wraca do BETARD Sparty Wrocław. W zespole będzie pełnił w sezonie 2021 PGE Ekstraligi rolę “gościa”. Na co dzień, w nadchodzących rozgrywkach, reprezentować będzie barwy Cellfast Wilków Krosno.

Zasady dotyczące kontraktowania zawodników w roli gościa w PGE Ekstralidze zmieniły się względem tych obowiązujących w sezonie 2020. W tym roku, “Gość” będzie uprawniony do startu w meczach o Drużynowe Mistrzostwo Polski wyłącznie w przypadku stwierdzenia przypadku COVID-19 pośród pięciu zawodników podstawowej kadry z najlepszą średnią biegową.

Podobnie jak inne kluby PGE Ekstraligi, BETARD Sparta już przed startem rozgrywek zapewniła sobie usługi zawodnika w tej roli. Wybór padł na doskonale znanego we Wrocławiu Andzeja Lebedevsa. Łotysz startował we wrocławskich barwach w sezonach 2017 – 2018 i zdobył z drużyną dwa medale DMP.

Andzej Lebiediew gościem w Betard Sparcie Wrocław. #ThisIsSparta #WTShttps://wts.pl/andzejs-lebedevs-gosciem-w-betard-sparcie/

Posted by WTS Sparta Wrocław on Wednesday, March 3, 2021