Andres Thomsen i Peter Kildemand zawodnikami CASH BROKER Stali Gorzów

Fot. Marcin Szarejko
Fot. Marcin Szarejko

Znamy już nazwiska dwóch nowych żużlowców, którzy dołączą do CASH BROKER Stali Gorzów w sezonie 2019. To Duńczycy: Anders Thomsen i Peter Kildemand. Pierwszy z nich przyszedł do gorzowian z drużyny pierwszoligowego Zdunek Wybrzeża Gdańsk, natomiast drugi w minionym sezonie ścigał się dla tarnowskiej Unii.

Anders nie ukrywa, że jazda w CASH BROKER Stali stworzy mu nowe możliwości na rozwój kariery. – Czuję, że nadszedł czas, aby pójść do przodu, rozwijać się i uważam, że Ekstraliga to dobry kierunek. Byłem szczęśliwy, gdy otrzymałem od Stali ofertę współpracy. Gorzów jest jednym z najbardziej utytułowanych i profesjonalnych klubów w Polsce, więc byłem pewien, że chcę być członkiem tej drużyny. To bardzo dobry i ambitny klub. Znam Bartosza Zmarzlika i kilku innych zawodników, co również jest dla mnie komfortowe. CASH BROKER Stal Gorzów to dla mnie wyższy poziom żużla – powiedział Thomsen dla portalu stalgorzow.pl

Spore nadzieje z 24-latkiem wiąże trener Stanisław Chomski. – Pozyskanie Andersa to wyzwanie nie tylko dla niego, ale również dla nas. Potencjał, który ma i to co zaprezentował we wcześniejszych sezonach w niższej klasie rozgrywkowej napawa optymizmem, że jego kariera w naszym klubie nabierze znacznego rozpędu – przyznaje szkoleniowiec.

Bardziej doświadczony z dwójki duńskich zawodników, Peter Kildemand, długo nie zastanawiał się nad podjęciem współpracy z nadwarciańskim klubem. – Podjęcie decyzji o jeździe w CASH BROKER Stali Gorzów było bardzo łatwe. To klub z ambicjami z góry tabeli PGE Ekstraligi. Jestem zadowolony, że w przyszłym sezonie będę reprezentował jego barwy – zaznaczył Duńczyk.

Fot. Łukasz Trzeszczkowski

Trener Chomski ma nadzieję, że były zawodnik tarnowskiej Unii odbuduje się w ekipie wicemistrzów Polski. – Zdaję sobie sprawę, że dla Petera Kildemanda dwa ostatnie sezony nie były najłatwiejsze, pewnie chciałby o nich zapomnieć. Myślę, że wspólnie dokonamy tego, że staną się one przeszłością, a nowy sezon przyniesie pozytywne zmiany, które wpłyną na wzrost poziomu sportowego tego zawodnika w naszym klubie – zakończył rozmówca.

Anders Thomsen podpisał kontrakt na dwa lata, natomiast Peter Kildemand parafował umowę opiewającą na rok startów w Gorzowie. Wcześniej umowy z CASH BROKER Stalą przedłużyli krajowi seniorzy: Bartosz Zmarzlik, Szymon Woźniak i Krzysztof Kasprzak.