Anders Thomsen podbije PGE Narodowy?

Fot. Patryk Kowalski

Walka o tytuł najlepszego żużlowca na świecie po dwuletniej przerwie powraca na PGE Narodowy. To będzie pierwszy turniej w Warszawie dla Andersa Thomsena, który po bardzo dobrym występie w Chorwacji spróbuje swoich sił w stolicy Polski –  pisze Paulina Wiśniewska dla speedwayekstraliga.pl.

Duńczyk aktualnie plasuje się na 15. miejscu na liście zawodników sklasyfikowanych w PGE Ekstralidze, a jego średnia biegowa wynosi 2.000. Żużlowiec pochodzący z Odense od sezonu 2019 reprezentuje barwy MOJE BERMUDY STALI Gorzów. Swój pierwszy, debiutancki  sezon zakończył ze średnią biegopunktową 1,667. Rok później, wraz ze swoją ekipą stanął na drugim stopniu podium w Drużynowych Mistrzostwach Polski. W poprzednim sezonie zdobyli brąz.

Anders Thomsen to jeden z kluczowych zawodników zespołu z Gorzowa, a także jeden z najskuteczniejszych zawodników w PGE Ekstralidze. Jesienią 2020 roku otrzymał niesamowitą szansę od organizatorów Grand Prix, którzy zdecydowali się na przyznanie mu stałej “dzikiej karty” na kolejny sezon. Duńczyk zanotował wtedy swój debiut, jako stały uczestnik w walce o tytuł Indywidualnego Mistrza Świata na żużlu.

28 sierpnia 2021 roku pierwszy raz w historii swoich startów na żużlu stanął na podium SGP. Togliatti okazało się szczęśliwe dla niego, a 73 punkty zdobyte przez cały sezon w Grand Prix pozwoliły Thomsenowi na zajęcie 11. miejsca w klasyfikacji generalnej.

Sezon 2022 w cyklu Grand Prix Duńczyk nie rozpoczął dobrze, gdyż już w swoim pierwszym biegu zaliczył taśmę. Później już było znacznie lepiej, a przy nazwisku zawodnika MOJE BERMUDY STALI znalazły się takie zdobycze punktowe: 1, 2, 3, 2, 3, 0. Pozwoliło mu w rezultacie zdobyć łącznie 11 “oczek”. Czy Warszawa okaże się szczęśliwa dla Andersa Thomsena? Odpowiedź poznamy już w najbliższą sobotę na PGE Narodowym.