Amerykanie na Speedway Ekstraliga Camp

Greg Hancock poinformował na swoim profilu na Instagramie, iż przybył do Polski na Speedway Ekstraliga Camp z dwoma zawodnikami. Są nimi jego syn Wilbur oraz Alex Martin. Obaj wezmą udział w Campie w klasie 500 cc.

Speedway Ekstraliga Camp rozpocznie się 18 lipca w Toruniu, ale już w najbliższą niedzielę jego uczestnicy będą mieli okazję obejrzeć z trybun mecz PGE Ekstraligi FOR NATURE SOLUTIONS Apator Toruń – MOJE BERMUDY Stal Gorzów.

To świetna sprawa, że PZM razem z Ekstraligą Żużlową planują organizować tego typu wydarzenia. Jest to kluczowe dla przyszłości żużla na świecie. FIM organizował podobne wydarzenia w przeszłości, które cieszyły się sporą popularnością, więc myślę, że również Speedway Ekstraliga Camp przyniesie oczekiwane efekty. Wierzę, że da to przyszłym gwiazdom speedwaya możliwość rozwoju, uzyskania pomocy, wsparcia i podwyższenia umiejętności, aby spełnić swoje marzenia – powiedział 52-letni Amerykanin.

Całkowicie popieram pomysł PZM i Ekstraligi Żużlowej, aby co roku organizować campy dla młodych adeptów żużla. Na pewno pokaże to większej liczbie żużlowców poziom profesjonalizmu, jaki jest w polskich ligach. Mam nadzieję, że wkrótce sam będę mógł spróbować swoich sił na polskich torach żużlowych – dodał Wilbur Hancock.