PGE Ekstraliga PGE Ekstraliga

245 tys. widzów finału BETARD Sparta Wrocław – FOGO Unia Leszno w nSport+ (wideo)

Aż 245 tys. widzów obejrzało w nSport+ finałowe starcie BETARD Sparty Wrocław z FOGO Unią Leszno. To drugi wynik w historii transmisji z PGE Ekstraligi w tym kanale. Zawody na Stadionie Olimpijskim zobaczył komplet 13.100 kibiców. Złoty medal pojechał do Leszna i był to piętnasty w historii trium miejscowej Unii w Drużynowych Mistrzostwach Polski na żużlu.

Skrót meczu CASH BROKER Stal Gorzów – Ekantor.pl Falubaz Zielona Góra (17.09.2017)

Wysokim, bo czternastopunktowym zwycięstwem gorzowian zakończył się pierwszy mecz o brązowy medal pomiędzy Cash Broker Stalą Gorzów i Ekantor.pl Falubazem Zielona Góra. Liderami w swoich zespołach byli Martin Vaculik (13+1 punktów) oraz Jason Doyle (13 punktów). Po trzech seriach wyścigów gospodarze prowadzili 15:3. - To był nokaut – przyznał po meczu trener zielonogórzan, Marek Cieślak.

Skrót meczu FOGO Unia Leszno – BETARD Sparta Wrocław (17.09.2017)

Po zwycięstwie 49:41 nad BETARD Spartą Wrocław FOGO Unia Leszno jest bliżej Drużynowego Mistrzostwa Polski. W pierwszym finałowym meczu PGE Ekstraligi podopieczni Piotra Barona wygrali zespołowo sześć wyścigów. Rajderem tego spotkania kibice wybrali Taia Woffindena. Brytyjczyk zostaje w BETARD Sparcie na sezon 2018 – poinformował klub z Wrocławia.

Skrót meczu CASH BROKER Stal Gorzów – BETARD Sparta Wrocław (10.09.2017)

Takiego scenariusza nie powstydziłby się sam Alfred Hitchcock! Drużyna BETARD Sparty Wrocław przegrywała w Gorzowie różnicą dwunastu punktów, aby w końcówce spotkania odrobić straty i w wielkim stylu awansować do finału PGE Ekstraligi. Liderem gości był w niedzielny wieczór Tai Woffinden, który w sześciu startach zdobył 15+1 punktów (1′,2,3,3,3,3).

Skrót meczu Ekantor.pl Falubaz Zielona Góra – FOGO Unia Leszno (10.09.2017)

Mało kto spodziewał się, że Ekantor.pl Falubaz Zielona Góra tak łatwo przegra walkę o finał PGE Ekstraligi z FOGO Unią Leszno remisując na własnym torze 45:45. Miejscowi kibice oraz działacze z pewnością najwięcej pretensji będą mieli do Jasona Doyle’a, który zakończył spotkanie zaledwie z 4 punktami na koncie (1,1,2,0).

Skrót meczu BETARD Sparta Wrocław – CASH BROKER Stal Gorzów (03.09.2017)

BETARD Sparta Wrocław w ostatnim biegu wydarła zwycięstwo w meczu z Cash Broker Stalą Gorzów. 47:43 daje wrocławianom niewielką, ale bardzo istotną przewagę przed spotkaniem rewanżowym. Wśród gospodarzy bardzo dobre zawody zaliczył Tai Woffinden (13+1 punktów), po stronie gości najlepiej zaprezentowali się Bartosz Zmarzlik (11 punktów) i Martin Vaculik (10+1 punktów).