Aktualizacja regulaminu sanitarnego

Od 15 kwietnia obowiązuje zaktualizowany regulamin sanitarny. Zmiany dotyczą m.in. testów na obecność koronawirusa SARS CoV-2 oraz liczby mediów na meczach PGE Ekstraligi.

Aktualnie kluby zobowiązane są przesłać do systemu „karta meczu EŻ” wyniki przeprowadzonych testów na obecność koronawirusa SARS CoV-2 metodą RT-PCR w terminie nie później niż 60 minut od godziny zakończenia badania zawartej w treści wyniku testu otrzymanego z laboratorium.

M.in. zawodnicy mają obowiązek poddania się (włącznie z mechanikami lub z osobami z teamu zawodnika) cyklicznym, nie rzadziej niż przed każdą kolejką rozgrywek, testom genetycznym na obecność  koronawirusa SARS-CoV-2na  koszt  klubu  techniką RT-PCR, zgodnie  z harmonogramem ustalonym przez podmiot zarządzający.

W przypadku uzyskania przez zawodnika kadry klubu pozytywnego wyniku testu na obecność koronawirusa SARS-CoV-2 wykonanego metodą RT-PCR zawodnik może zostać skierowany na powtórne badanie. W  przypadku, gdy liczba pozytywnych wyników testów dotyczących zawodników kadry danego klubu wypełnia warunki odwołania meczu z udziałem tego klubu zgodnie z obowiązującymi regulaminami rozgrywek, zawodnicy ci będą skierowani na powtórne badanie do laboratorium wskazanego przez podmiot zarządzający. Jeżeli wynik powtórnego testu będzie negatywny, zawodnik może wziąć udział w meczu.

Regulamin sanitarny dopuszcza również obecność na meczach większej liczy dziennikarzy dziennikarzy/fotoreporterów (do 10 osób przy meczach rozgrywanych bez publiczności lub 30 osób w przypadku meczów rozgrywanych z udziałem publiczności).

Całość TUTAJ.