Adrian Miedziński – mistrz bonusów (klasyfikacja indywidualna #PGEE)

30.10.2018 11:22

Sezon 2018 był pierwszym w karierze Adriana Miedzińskiego w nowych barwach. Po przejściu z GET WELL Toruń do forBET Włókniarza Częstochowa zawodnik prawie natychmiast odnalazł się w innym otoczeniu. Mimo odległej pozycji w klasyfikacji indywidualnej, wychowanek toruńskiego zespołu zdobył najwięcej punktów bonusowych.

Adrian Miedziński wywalczył na torze łącznie 22 bonusy. Wyprzedził pod tym względem Brady’ego Kurtza (21) oraz Dominika Kuberę (19) z FOGO Unii Leszno i Grzegorza Walaska, reprezentanta CASH BROKER Stal Gorzów (19).

Pod względem punktacji, zawodnik forBET Włókniarza Częstochowa znalazł się na 28. miejscu. Zdobył w tym sezonie 126 punktów w 89 startach (nie uwzględniając bonusów). Miedziński sezon zakończył ze średnią 1.663/bieg. W porównaniu z poprzednim rokiem, Miedziński zanotował awans o pięć pozycji (2017 – 1.549/bieg).

Dodatkowo wychowanek toruńskiego zespołu ma na swoim koncie największą liczbę wykluczeń ze wszystkich sklasyfikowanych zawodników w PGE Ekstralidze. Zdarzyło się to w 6. przypadkach, tak samo, jak w sezonie 2017.

Adrian Miedziński w przyszłym sezonie nadal będzie reprezentować barwy drużyny z Częstochowy. Na ten sam krok zdecydowali się także Leon Madsen, Matej Zagar i Fredrik Lindgren. Z klubu zdecydował się odejść Tobiasz Musielak.