„90 lat sportu żużlowego w Ostrowie Wielkopolskim”

Fot. Patryk Kowalski

W piątek wieczorem w Muzeum Miasta otwarta zostanie wystawa poświęcona historii ostrowskiego żużla, który w tym roku obchodzi jubileuszu 90-lecia. Od soboty zostanie udostępniona dla zwiedzających. Kibice będą mieli okazje zobaczyć sporo wspaniałych pamiątek i żużlowych trofeów, udostępnionych przez kolekcjonerów, ale przede wszystkim przez zawodników i ich rodziny.

Zależało nam, by w roku jubileuszu 90-lecia sportu żużlowego – podobnie jak przed dekadą – zorganizować wystawę w Muzeum Miasta, by pokazać, szczególnie młodszemu pokoleniu kibiców, jak bogatą historię i tradycję ma sport żużlowy w naszym mieście. Pięknie się to wszystko zbiegło, że tuż przed otwarciem wystawy ostrowska drużyna wywalczyła awans do PGE Ekstraligi, a nieco wcześniej brązowy medal Drużynowych Mistrzostw Polski Juniorów. Oczywiście te najnowsze trofea będzie można również zobaczyć na wystawie. Serdecznie zapraszamy kibiców, by obejrzeli wystawę, która potrwa do 15 listopada – mówił Maciej Kmiecik. – Jednocześnie dziękujemy Funduszowi Grantowemu Dobrego Sąsiedztwa dla Ostrowa Wielkopolskiego za dofinansowanie wydruku tablic ze zdjęciami na wystawę. Dziękujemy również firmie Ata – Pracownia Reklamy pana Rafała Barona za dodruk dodatkowych tablic – dodał.

W sobotę 23 października i w niedzielę 24 października Muzeum Miasta będzie czynne dla zwiedzających od godz. 10:15. do godz. 14:30. Wystawę można także zwiedzać w dni powszednie w godzinach otwarcia muzeum.

Cały materiał dostępny TUTAJ.