8 rund, 35 uczestników, 156 biegów – PE 125cc w liczbach

27.08.2022 09:47

W piątek (26 sierpnia) na minitorze w Rybniku odbyła się ostatnia tegoroczna runda Pucharu Ekstraligi 125cc. Zawody wygrał Franciszek Szczyrba. Drugie miejsce zajął Jakub Plutowski, a na najniższym stopniu podium stanął Kewin Nycz. W całym cyklu triumfował Filip Bęczkowski przed Nyczem i Plutowskim.

Tegoroczna edycja Pucharu Ekstraligi 125cc składała się z 8 rund podczas, których odjechano 156 biegów. Młodzi adepci na motocyklach o pojemności 125cc rywalizowali na minitorach w: Częstochowie (dwukrotnie), Bydgoszczy (dwukrotnie), Toruniu, Wawrowie i Rybniku (dwukrotnie). W całym cyklu triumfował Filip Bęczkowski, który wygrał 6. rundę w Wawrowie, a także raz był drugi oraz 3-krotnie stawał na najniższym stopniu podium. Drugie miejsce w PE 125cc 2022 zajął Kewin Nycz, który aż 6 razy w poszczególnych rundach stawał na podium (2 razy wygrał, 3 razy był drugi i raz trzeci). Na najniższym stopniu podium klasyfikacji generalnej stanął Jakub Plutowski, który raz zajmował drugie miejsce i raz trzecie. Łącznie w 8 rundach tegorocznego PE 125cc mieliśmy 5 zwycięzców. Byli to: Kewin Nycz (2 wygrane rundy), Maksymilian Pawełczak (2 wygrane rundy), Franciszek Szczyrba (2 wygrane rundy), Krzysztof Harendarczyk oraz Filip Bęczkowski. Miejsca na podium w poszczególnych rundach zajmowało 10 zawodników.

W 8 rundach PE 125cc 2022 wystartowało 35 uczestników. Wszyscy z nich przynajmniej raz kończyli swoje biegi ze zdobyczą punktową. Najwięcej punktów zdobył Filip Bęczkowski (99), który jest również jednym z 4 zawodników z największą odjechaną liczbą biegów (39). Najbardziej zapracowanymi uczestnikami oprócz tegorocznego triumfatora byli: Jakub Plutowski, Bartosz Byszewski i Bartłomiej Posturzyński.