8 rund, 21 zawodników, 161 biegów – podsumowanie DPE 250cc

19.09.2022 09:55

W środę (7 września) na stadionie im. Alfreda Smoczyka w Lesznie odbyła się ostatnia tegoroczna runda Drużynowego Pucharu Ekstraligi 250cc. W całym cyklu najlepsza była drużyna ZIELONA-ENERGIA.COM WŁÓKNIARZA Częstochowa, która wyprzedziła STAL Gorzów i UNIĘ Leszno. Jak wyglądały liczby tegorocznej edycji?

Tegoroczna edycja Drużynowego Pucharu Ekstraligi 250cc składała się z 8 rund, podczas których odjechano 161 biegów. Młodzi adepci rywalizowali kolejno na torach w Ostrowie Wielkopolskim, Wrocławiu, Gorzowie, Toruniu, Grudziądzu, Lublinie, Częstochowie i Lesznie.

W całym cyklu triumfowała drużyna ZIELONA-ENERGIA.COM WŁÓKNIARZA Częstochowa, gromadząc na swoim koncie 38,5 pkt. Żużlowcy częstochowskiego klubu wygrali 4 rundy, natomiast 3 razy zajmowali 2. miejsce, co oznacza, że we wszystkich turniejach, w których startowali, stawali na podium (każda drużyna brała udział w 7 rundach).

Drugie miejsce zajęła STAL Gorzów (27,5 pkt). Zawodnicy z gorzowskiego klubu wygrali jedną rundę, 2 turnieje zakończyli na 2. miejscu i raz stawali na najniższym stopniu podium. Trzecie miejsce w klasyfikacji końcowej DPE 250cc zajęli żużlowcy UNII Leszno (26 pkt), którzy triumfowali w dwóch rundach, natomiast 3 razy zajmowali 3. lokatę. Ze wszystkich drużyn rywalizujących w tegorocznym cyklu, jedynie OSTROVII Ostrów Wielkopolski nie udało się zająć miejsca na podium.

W ośmiu rundach DPE 250cc w sezonie 2022 wystartowało 21 żużlowców. Wszyscy z nich przynajmniej raz kończyli swoje biegi ze zdobyczą punktową. Najwięcej punktów zdobył Szymon Ludwiczak z ZIELONA-ENERGIA.COM WŁÓKNIARZA Częstochowa (70), który wystartował w 27 biegach, odnotowując średnią biegopunktową 2,741 pkt/bieg. Najbardziej “zapracowanym” zawodnikiem tegorocznych rozgrywek był Denis Andrzejczak ze STALI Gorzów, który na tor wyjeżdżał 28 razy.