„39 i pół” w Zielonej Górze, Zmarzlik z kompletem, 2 defekty G. Laguty – statystyki 2. rundy PGE Ekstraligi

Fot. Grzegorz Misiak
Fot. Grzegorz Misiak

Nowy odcinek „39 i pół” przy Wrocławskiej 69. Poniedziałkowy jubilat, Bartosz Zmarzlik jako pierwszy zdobył komplet punktów, Grigorij Laguta zaliczył 2 defekty, a Robert Lambert nadal jest bezkonkurencyjny w gronie zawodników U24.

Bartosz Zmarzlik z pierwszym kompletem w 2021 roku

Dwukrotny Indywidualny Mistrz Świata, Bartosz Zmarzlik w niedzielnym spotkaniu MOJE BERMUDY STAL Gorzów – MOTOR Lublin był nie do zatrzymania i jako pierwszy w sezonie 2021 zdobył komplet 15 punktów. Co prawda, największą zdobyczą w 2. rundzie może pochwalić się reprezentujący barwy ZOOLESZCZ DPV LOGISTIC GKM Grudziądz, Nicki Pedersen, który uskładał 16 „oczek”, ale potrzebował na to 6 biegów. Zmarzlik sprawił sobie tym samym znakomity prezent na 26. urodziny, które obchodził dzień po spotkaniu.

39 i pół powróciło do Zielonej Góry

Do niecodziennej sytuacji doszło w 1. biegu meczu, w którym zmierzyły się ze sobą MARWIS.PL FALUBAZ FALUBAZ Zielona Góra i ZOOLESZCZ LOGSITIC DPV GKM Grudziądz. Pod taśmą stanęło czterech żużlowców, których średnia wieku (biorąc pod uwagę rok urodzenia) wyniosła 39,5 lat, czyli tyle samo, co w tytule serialu emitowanego w jednej ze stacji komercyjnych w latach 2008-2009, do którego zdjęcia powstały… w Zielonej Górze. Do tej nietypowej sytuacji przyczynili się: Piotr Protasiewicz (ur. w 1975 roku), Matej Zagar (ur. w 1983 roku), Krzysztof Kasprzak (ur. w 1984 roku) i Kenneth Bjerre (ur. w również w 1984 roku).

Jakub Miśkowiak najskuteczniejszym juniorem

Reprezentujący barwy ELTROX WŁÓKNIARZ Częstochowa Jakub Miśkowiak okazał się najskuteczniejszym juniorem minionego weekendu. Młodzieżowiec zgromadził 7 punktów, na co potrzebował 4. biegów. Tuż za nim uplasował się Mateusz Cierniak (MOTOR Lublin), który zdobył 6 punktów w 4 startach, a na trzecią pozycję wśród juniorów, z 4 punktami w 3 biegach, zajęli ex aequo Michał Curzytek (BETARD SPARTA Wrocław) i Bartłomiej Kowalski (ELTROX WŁÓKNIARZ Częstochowa).

Robert Lambert nadal najlepszy w gronie zawodników U24

Jeżdżący w barwach EWINNER APATORA Toruń Indywidualny Mistrz Europy nadal pozostaje bezkonkurencyjny w gronie zawodników U24. Brytyjczyk tym razem zgromadził 11 punktów, na co potrzebował 6 biegów. W 2 rundzie na tor wyjechało 10 żużlowców, którzy znajdowali się na tej pozycji.

7 upadków, 3 wykluczenia i 3 defekty

W minionej kolejce z nawierzchnią toru „zapoznało się” 5 żużlowców, z czego Kacper Pludra (FOGO UNIA Leszno) i Mikkel Michelsen (MOTOR Lublin) upadali dwukrotnie. Po jednym upadku zaliczyli: Mark Karion (MOTOR Lublin), Anders Thomsen (MOJE BERMUDY STAL Gorzów) i najstarszy żużlowiec w PGE Ekstralidze, Piotr Protasiewicz (MARWIS.PL FALUBAZ Zielona Góra).

3 żużlowców zostało wykluczonych przez sędziego z udziału w powtórkach biegów. Byli to Norbert Krakowiak (ZOOLESZCZ DPV LOGISTIC GKM Grudziądz), Kacper Pludra (FOGO UNIA Leszno) i Mark Karion (MOTOR Lublin), dla którego był to absolutny debiut zarówno, jeżeli chodzi o starty w PGE Ekstralidze, jak i inne polskie ligi.

Do Mateja Zagara, który w 1. rundzie jako jedyny nie ukończył biegu z powodu awarii sprzętu, w 2. kolejce dołączyli Grigorij Laguta, który w niedzielnym spotkaniu przeciwko MOJE BERMUDY STALI Gorzów zanotował 2 defekty, i Jakub Osyczka, który nie skończył jednego wyścigu.

Czy wiesz, że…

  • ZOOLESZCZ DPV LOGISTIC GKM Grudziądz, przegrywając w piątkowym meczu z MARWIS.PL FALUBAZEM Zielona Góra, 39:51, zanotował 11 z rzędu porażkę w pojedynkach przy W69.
  • Niedzielny mecz MOJE BERMUDY STALI Gorzów z MOTOREM Lublin był 19 pojedynkiem w XXI wieku między tymi drużynami. 15 razy wygrywali gospodarze spotkań, 3 razy z tarczą wracali goście, a raz zanotowano remis.
  • W miniony weekend sędziowie za nielegalne zachowania pod taśmą upomnieli 4 żużlowców.

 

Marek Przybyłowski