3. runda SEC: Duński wieczór z polskim akcentem w Vojens

Fot. Marcin Karczewski
Fot. Marcin Karczewski

W trzeciej rundzie Indywidualnych Mistrzostw Europy królowali gospodarze, z Mikkelem Michelsenem na czele. Trzeci był Nicki Pedersen. Mimo słabszej postawy w zawodach, Grigorij Laguta pozostał liderem klasyfikacji generalnej. Dobrze zaprezentowali się Polacy – Kapcer Woryna (2. miejsce w finale) i Bartosz Smektała (6. miejsce).

Pierwsza seria nie była łaskawa dla reprezentantów Polski. Żaden z nich nie wygrał swojego biegu, a punkty na swoim koncie zapisali jedynie Jarosław Hampel i Bartosz Smektała. Świetnie za to pojechali Duńczycy Nicki Pedersen i Mikkel Michelsen oraz lider klasyfikacji generalnej Grigorij Laguta.

Dwie kolejne serie to już wygrane wyścigi przez Bartosza Smektałę i Kacpra Worynę. Tempa nie zwalniali Pedersen, Mikkelsen i Jepsen Jensen, którzy systematycznie dorzucali do swojego dorobku kolejne „oczka”. Skuteczność zdecydowanie obniżył Laguta.

Do groźnego wypadku doszło na pierwszym łuku w biegu jedenastym. Na upadającego Antonio Lindbaecka najechał rozpędzony Frederik Jakobsen. Szwed nie wyjechał już na tor i udał się do szpitala na dalsze badania.

W dwóch ostatnich startach niezmiennie dobrą postawą prawo do udziału w wielkim finale wywalczyli sobie Nicki Pedersen i Mikkel Michelsen. O pozostałe dwa miejsca walka rozegrała się w barażu. Pod taśmą stanęli Jepsen Jensen, Smektała, Woryna i Lahti. Dobry start Kacpra Woryny i szybkość Michaela Jepsena Jensena zapewniła tym zawodnikom start w ostatnim finałowym biegu.

W finale bardzo dobrze wystartował Mikkel Michelsen i pomknął do mety po zwycięstwo. Drugi był Kacper Woryna. Trzeci Nicki Pedersen, który traci już tylko jeden punkt do Laguty przed finałową rundą SEC w Chorzowie. Bartosz Smektała i Kacper Woryna zajmują w klasyfikacji czwarte miejsce i tym samym pozostają wciąż w walce o medale. W zawodach z powodu kontuzji nie startował triumfator poprzedniej rundy – Leon Madsen.

Wyniki 3.rundy:

1. Mikkel Michelsen – 15 
2. Kacper Woryna – 11 
3. Nicki Pedersen – 14 
4. Michael Jepsen Jensen – 11 
5. Timo Lahti –
6. Bartosz Smektała – 10
7. Kai Huckenbeck –
8. Andzejs Lebedevs –
9. Andreas Lyager –
10. Grigorij Laguta –
11. Frederik Jakobsen –
12. Andrey Kudryashov –
13. Vaclav Milik –
14. Jarosław Hampel –
15. Peter Kildemand –
16. Paweł Przedpełski –
17. Antonio Lindbaeck –

 

Marta Sobera